Po Netflixe sa pridávajú ostatní: Ďalšia streamovacia služba chce limitovať zdieľanie účtov!

Disney+ má byť ďalšou streamovacou službou, ktorá sa po Netflixe rozhodla obmedzovať zdieľanie jedného účtu mimo domácnosť.

netflix a Disney+
Zdroj: DANIEL CONSTANTE / Shutterstock.com

Zákaz zdieľania účtov na Netflixe priniesol skutočne skvelé výsledky. Aj napriek tomu, že sa tento krok predplatiteľom tejto služby nepáčil, tak sa Netflix ocitol v zelených číslach. Počet predplatiteľov po tomto obmedzení výrazne narástol a služba tak eviduje najlepšie časy za posledné roky. Po tejto informácii sme sa však začali obávať toho, že Netflix inšpiruje aj ďalšie streamovacie platformy, ktoré budú zvažovať zákaz zdieľania účtov. Naše obavy sa pomaly naplňujú a ako nás informuje portál andro4all.com, k tomuto kroku pristupuje prvá konkurenčná služba Netflixu. Akým spôsobom bude limitovať zdieľanie účtov a aký dopad to bude mať aj na predplatiteľov na Slovensku si teraz prezradíme spoločne.

Po Netflixe prichádzajú obmedzenia aj u konkurencie

Pomerne kontroverzný krok zo strany Netflixu inšpiroval aj konkurenčné služby. Konkrétne sa rozprávame o službe Disney Hotstar, ktorá je indickou verziou našej platformy Disney+. Obmedzenie zdieľania účtov v rámci služieb od Disney teda prichádza na indický trh, kde začína obmedzovať používateľov pomalšie ako to bolo pri Netflixe. Až doteraz predplatitelia tejto služby mohli využívať jeden účet na viacerých zariadeniach, pričom prihlásených zariadení mohlo byť naraz až 10. Po novom sa však tento počet zariadení má limitovať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Disney+ filmy
Zdroj: Disney+ / Vosveteit.sk

Používatelia indickej verzie služby Disney+ tak budú môcť využívať prihlásenie len na štyroch zariadeniach súčasne, pričom zmena sa aktuálne testuje interne. Už v najbližších týždňoch by sa však zmena, ktorú Disney zopakuje po Netflixe, objaví aj u prvých používateľov. Očakáva sa, že v rámci Indie sa obmedzenie zdieľania jedného účtu objaví do konca tohto roka, pričom následne budú pravdepodobne adaptovať túto novinku aj ďalšie regióny.

Prinesie podobné obmedzenie Disney aj v Európe?

Ako sme už uviedli, služba Disney Hotstar je indickou verziou streamovacej služby dostupnej u nás pod názvom Disney+. Služba Disney+ však zatiaľ nepoukázala na žiadne zmeny, ktoré by priniesla v rámci svojho pôsobenia. Je však pravdepodobné, že služba Disney+ po testovaní zmeny v Indii adaptuje rovnaké obmedzenie zdieľania účtu aj v Európe. Po Netflixe by teda išlo o druhú službu v Európe, ktorá obmedzí zdieľanie jedného účtu medzi viacerými používateľmi.

Úplný zákaz zdieľania účtov však zatiaľ v rámci Disney+ neočakávame. Aktuálne sa rozpráva len o obmedzení tohto zdieľania, čím nás ale služba môže pripravovať na väčšie zmeny. Ak sa však dozvieme bližšie informácie o zákaze zdieľania účtov v rámci Disney+, budeme vás o tom informovať. Nikoho by ale neprekvapilo, keby sa Netflixom inšpirovali aj ďalšie streamovacie platformy.

Predplácate si službu Disney+ aj vy? A odradilo by vás výraznejšie obmedzenie zdieľania účtov? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre