„Plány a taktika ruských bezpilotných lietadiel sú hacknuté“, hovoria Anonymous. Zverejnili ďalšie citlivé materiály

Hackeri z Anonymous znova udreli. Hovoria, že získali ďalšie citlivé dokumenty týkajúce sa bezpilotných lietadiel. Stiahnuť si ich môže ktokoľvek, sú online.

hackeri Anonymous_Ukraina
Zdroj: Twitter (Anonymous)

Hackerský kolektív Anonymous nám v uplynulých mesiacoch ukázal svoju silu. Potom, ako Rusko napadlo Ukrajinu, tak hackeri z celého sveta začali hackovať ruské firmy, organizácie, média, ale aj štátne inštitúcie.

Podarilo sa im napríklad odstaviť ruský špiónsky satelit, nabúrať sa do televízne vysielania, získať komunikáciu a kompromitujúce materiály z rôznych firiem a podobne. Jedným z významnejších kybernetických útokov bolo i odhalenie mien hlavného spravodajského riaditeľstva krajiny.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Anonymous znova udreli

Nateraz sa zdá, že hackerom sa podarilo zrealizovať ďalší významný kybernetický útok. Za útokom stojí hackerský kolektív vystupujúci pod pseudonymom Spid3r DarkSec.

„Plány a taktika ruských bezpilotných lietadiel sú hacknuté.

Dúfame, že tieto informácie pomôžu čo najskôr ukončiť vojnu, žiadna vojna nie je opodstatnená!“, píšu hackeri v príspevku na sociálnej sieti. Ďalej v oznámení dopĺňajú: „Dnes zdieľame vojenské plány a dokumenty zozbierané od rôznych ruských vojenských spoločností a vládnych zdrojov. Dúfame, že tieto informácie pomôžu čo najskôr ukončiť vojnu.“

Dokumenty si môže stiahnuť ktokoľvek

Ako môžete vidieť nižšie, tak spolu s oznámením zdieľali aj niekoľko náhľadov snímok materiálov, ku ktorým sa dostali. Hackeri v jednom z ďalších príspevkov zdieľali aj odkaz, prostredníctvom ktorého možno tieto dokumenty stiahnuť.

Veľkosť dát, ktoré publikovali v príspevku vyššie je niekoľko desiatok MB. Obsahujú viac ako dvesto skenov rôznych dokumentov z firiem pôsobiacich vo vojenskom sektore a od miestnych inštitúcií. Medzi materiálmi môžeme napríklad nájsť popisy zbraní, výsledky z prešetrovaní rôznych incidentov, technické požiadavky na vývoj technológií, prezentácie a ďalšie dokumenty.

Ako časť týchto materiálov vyzerá, sa môžete pozrieť nižšie v náhľadoch. Na snímkach nižšie môžete napríklad vidieť časť jednej z prezentácií.

V dokumente nižšie nájdete technické požiadavky na prostriedky ochrany objektov ozbrojených síl Ruskej federácie. Druhá a tretia snímka zas opisujú vlastnosti a schopnosti bezpilotného leteckého dronu.

Záverom ale musíme prízvukovať, že pravosť uniknutých dokumentov nie sme aktuálne schopní riadne verifikovať. Vzhľadom ale na minulé úniky materiálov a aktivity hackerov Anonymous vrátane bunky Spid3r DarkSec, môžeme predpokladať, že ide o materiály pochádzajúce z ruských firiem a inštitúcií.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre