AppleSpravodajstvo

Plánovali ste kúpu iPhone 13? Ak áno, tak sa pripravte na najhoršie, možno sa k nemu nedostanete

Smartfóny z produktovej rady iPhone 13 budú pravdepodobne nedostatkovým tovarom. Apple nemá údajne dostatok procesorov, aby pokryl dopyt.

Predstavenie nových telefónov iPhone 13 bolo veľkolepé, tak, ako každý rok. Samozrejme, hneď po predstavení, fanúšikovia spoločnosti začali hľadať cesty, ako si ho zaobstarať medzi prvými. Mnoho používateľov jeho kúpu odsunulo na neskôr. Je možné, že používatelia, ktorí sa rozhodli, že si ho zaobstarajú neskôr, vyjdu na prázdno.

iPhone 13 bude nedostatkovým tovarom, naznačujú úniky informácií

Spravodajský portál Bloomberg.com neveští nič dobré, a to ako pre spoločnosť Apple, tak aj pre záujemcov o nové iPhone telefóny. Dôvodom je, že ich bude pravdepodobne nedostatok. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Portál konkrétne uvádza, že Apple mal pôvodne v pláne vyprodukovať v priebehu posledného kvartálu tohto roka 90 miliónov nových modelov smartfónov. Najnovšie, Apple však začal údajne kontaktovať partnerov, ktorí stoja za výrobou zariadení, aby zatiahli ručnú brzdu. Dôvodom sú nižšie dodávky komponentov, najmä polovodičov, teda procesorov, ktoré sú vo všeobecnosti celosvetovo nedostatkovým tovarom.

Táto situácia je o to vypuklejšou, že sa blíži záver roka, ktorý je pre mnohých obchodníkov najsilnejšou časťou roka a výnimkou nie je ani Apple. Pôvodné odhady hovorili, že koniec štvrťroka spoločnosti Apple môže vygenerovať príjmy v objeme 120 miliárd dolárov. Prichádzajúca kríza môže však tieto plánované príjmy riadne okresať. Aktuálne čakacie lehoty v mnohých prípadoch pri objednávke nového zariadenia, sú v niektorých prípadoch viac ako aj mesiac. Problémy sa zatiaľ týkajú najmä dodávok z oficiálnych stránok spoločnosti. Druhým dychom však treba povedať, že už aj prví predajcovia hlásia, že Apple nestíha dodávať zariadenia a preto vznikajú omeškania zásielok.

Ako takou útechou pre záujemcov o nový iPhone môže byť, že problémy sa dotýkajú najmä produktovej rady iPhone 13 a v prípade starších generácií, väčšie výpadky dodávok nie sú očakávané.

Za problémami spoločnosti podľa publikovaných správ údajne stoja výrobcovia kľúčových komponentov, ako sú napríklad Broadcom a Texas Instruments. Spoločnosť o možných problémoch nedávno informovala aj svojich investorov, čo malo za následok zníženie hodnoty akcií spoločnosti. Neskôr však hodnota akcií opäť vzrástla, píše Bloomberg.

Rovnako treba dodať, že okrem toho, že spoločnosť čelí obmedzenej dostupnosti telefónov iPhone 13, bojuje aj s výrobou dostatočného množstva hodiniek Apple Watch Series 7. Zdá sa, že ani technologickí giganti o rozmere spoločnosti Apple, nie sú „chránenými“ pred trhom a musia čeliť obdobným problémom, ako menší hráči.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close