Instagram vás v budúcnosti upozorní na to, že nefunguje. Rovnako vám povie, keď bude zase online

Instagram pracuje na funkcii, ktorá vás upozorní na to, že sociálna sieť nefunguje. Chce predchádzať zmätku používateľov, ktorí nevedia, kde je chyba.

Instagram upozornenie vypado sluzieb je opraveny

Začiatkom tohto mesiaca, z 4. na 5. októbra, Facebook zaznamenal jeden z najväčších výpadkov za posledné roky. Nepadla však len sociálna sieť Facebook ako taká, ale so sebou stiahla aj ďalšie služby, Messenger, Instagram a WhatsApp, ktoré patria pod krídla konzorcia.

Najnovšie, portál Theverge.com upozorňuje na to, že Instagram začal testovať zaujímavú funkciu, ktorá vás má upozorniť na to, že sociálna sieť je nefunkčnou. Ide pravdepodobne o reakciu na výpadok služieb z úvodu tohto mesiaca.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Instagram testuje funkciu, ktorá vás upozorní na výpadky služby

Upozornenie na to, že Instagram nefunguje, sa používateľovi zobrazí ako notifikácia. Sociálna sieť hovorí, že týmto krokom chce reagovať na „zmätenosť používateľov, ktorí hľadajú odpoveď, prečo im služba nefunguje“.

Instagram vypadok sluzieb_notifikacia
Zdroj: Instagram

Ide o vcelku rozumnú funkciu, ktorú sa chystá Instagram zaviesť v prax a určite by ju ocenili aj používatelia materskej spoločnosti, Facebooku, či ďalších dcérskych spoločností, ako je napríklad WhatsApp. Je však pravdepodobné, že do budúcnosti bude táto funkcia dostupnou naprieč všetkými službami konzorcia, aby používatelia vedeli, že chyba nie je u nich, ale na strane spoločnosti. Vráťme sa však späť k Instagramu. Ten okrem toho, že vás upozorní na výpadok, tak vás upozorní aj na to, že je späť online.

Instagram notifikacia ze je online
Zdroj: Instagram

Publikované náhľady a informácie sociálnou sieťou Instagram ďalej prezrádzajú, že funkcia bude testovanou v priebehu nasledujúcich niekoľko mesiacov naprieč USA a v prípade potreby, ju rozšíria aj do ostatných regiónov.

Instagram vás upozorní na to, že váš účet môže byť deaktivovaný

Okrem iného spoločnosť Instagram oznámila, že zavádza aj funkciu „Stav účtu“. Ide o funkciu, ktorá používateľa upozorní na to, že jeho účet bol nahlásený ako nevhodný a hrozí mu potenciálne pozastavenie, či deaktivácia účtu. Publikované náhľady rovnako odhaľujú, že Instagram bude ukazovať spolu s týmto upozornením aj aktivity, ktoré sú v rozpore s pravidlami služby. 

Instagram oznamenie ze vas ucet bol nahlaseny a hrozi mu zablokovanie
Zdroj: Instagram

„Začneme tým, že ľuďom uľahčíme vedieť, či je u ich účtu riziko deaktivácie,“ uviedla spoločnosť v blogovom príspevku.“ V nasledujúcich mesiacoch plánujeme do tohto nástroja pridať ďalšie informácie, ktoré ľuďom poskytnú viac podrobností, ako sa ich obsah distribuuje a odporúča v rôznych častiach Instagramu.“

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre