„Obeťou“ nového koronavírusu je najnovšie aj najväčšia herná výstava na svete E3, ktorá sa mala konať až v júni

Viaceré spoločnosti, ktoré mali byť súčasťou výstavy E3, už oznámili dátumy špeciálnych online konferencií

e3
Zdroj: E3expo.com

Jedna z najväčších herných výstav na svete, Electronic Entertainment Expo, v skratke ako E3, je ďalšou veľkou obeťou koronavírusu COVID-19 v rámci technologického sveta. Desiatky vystavovateľov každoročne na konferencii E3 predstavujú tie najväčšie novinky herného sveta, či už ide o hardvérové, alebo softvérové záležitosti. Veľká časť vystavovateľov ale obratom informovala, že dôležité novinky z herného sveta predstaví prostredníctvom špeciálnych online konferencií.

Veľká strata pre herný priemysel

„Po starostlivej konzultácii s našimi členskými spoločnosťami o zdraví a bezpečnosti všetkých v našom priemysle – s našimi fanúšikmi, našimi zamestnancami, našimi vystavovateľmi a našimi dlhoročnými partnermi na výstave E3 sme sa s veľkým smútkom rozhodli zrušiť E3 2020, ktorá bola naplánovaná na 9. až 11. júna v americkom Los Angeles, „ píše sa vo vyhlásení na stránkach výstavy E3.

„Po zvýšených a prevažujúcich obavách z vírusu COVID-19 sme sa domnievali, že to bol najlepší spôsob, ako postupovať v takejto bezprecedentnej globálnej situácii. Sme veľmi sklamaní, že túto udalosť nemôžeme usporiadať pre našich fanúšikov a priaznivcov. Vieme však, že je to správne rozhodnutie založené na informáciách, ktoré dnes máme k dispozícii. „

Fanúšikovia by o veľké novinky prísť nemali

Hlavní predstavitelia herného priemyslu so situáciou ohľadom koronavírusu čiastočne počítali a obratom svojich fanúšikov na sociálnych sieťach informovali, že pripravované novinky predstavia ešte v lete a to prostredníctvom špeciálnych online konferencií.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zrušených bolo už viacero konferencií

Zrušených pritom bolo už viacero menších ako aj väčších konferencií. Za spomenutie napríklad stoja GDC 2020, čo je jedna z väčších herných konferencií, ďalej MWC 2020 v Barcelone, ide o jednu z najväčších technologických konferencií vôbec, Huawei HDC Cloud 2020, ktorá bola presunutá na neskôr,..

Cieľom týchto opatrení je spomaliť šírenie koronavírusu COVID-19 v tomto období. Očakáva sa totiž, že príchodom teplejších dní bude tento vírus menej nákazlivým, tak ako je to v prípade bežnej chrípky.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre