Obchod Play sprístupňuje funkciu, ktorá vám umožní šetriť miesto v smartfóne: Pozrite sa, o čo ide!

Aktualizácia pre Obchod Play nám pomôže ušetriť miesto v smartfóne a znížiť množstvo aplikácií, ktoré vo svojom zariadení uchovávame.

obchod s aplikaciami google play
Zdroj: Vosveteit.sk

Obchod s aplikáciami od spoločnosti Google využíva k inštalácii aplikácií väčšina používateľov Androidu. Tento obchod so sebou prináša aj množstvo skvelých funkcií a v poslednej dobe sa snaží, aby používatelia mali zaistenú väčšiu bezpečnosť ale aj komfort pri používaní daných aplikácií. Po novom sa tak môžeme tešiť na novú funkciu, ktorú Obchod Play odhalil už dávnejšie, no teraz sa konečne dostáva aj medzi širokú verejnosť. Rozprávame sa o archivácii aplikácií v našich telefónoch a bližšie informácie o príchodu novinky do našich smartfónov nám priniesol portál andro4all.com. Ak aj vy chcete ušetriť miesto na internom úložisku vášho zariadenia, pozrite sa, o čo pri tejto novinke pôjde.

Obchod Play nám s aktualizáciou umožní aj archivovať aplikácie

Priemerný používateľ Android smartfónu má vo svojom zariadení nainštalovaných viac ako 80 aplikácií. Pochopiteľne však z nich väčšinu nevyužíva na dennej báze a veľkú časť z nich ukladá vo svojom telefóne „len pre prípad“. Tento prípad však nikdy prísť nemusí a tak si v smartfóne ukladáme množstvo zbytočných aplikácií, ktoré nám len zaberajú miesto na úložisku. Po novom však tieto aplikácie budeme môcť uvoľniť z interného úložiska, nakoľko nám Obchod Play umožní využiť funkciu archivácie aplikácií.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Táto archivácia bude slúžiť k vyčisteniu nášho smartfónu a zároveň aj uloženiu aplikácií, ktoré už dávno nevyužívame. Obchod Play nám v zariadení ponechá len nejakú časť aplikácie, ktorá bude zaberať len zlomok pôvodnej veľkosti, ktorú zaberala na našom úložisku. Aplikáciu si však kedykoľvek budeme môcť plnohodnotne vrátiť do nášho smartfónu, pričom jej vrátenie na úložisko bude jednoduchšie. Všetky dáta ako náš progres v hre či používateľské konto sa totiž v zariadení ponechajú a vrátia sa len časti aplikácie, ktoré by sa vrátili pri bežnej inštalácii.

Príchod funkcie očakávajme v najbližších týždňoch

Najnovšia funkcia, ktorá nám umožní archivovať časti aplikácie už existuje v rámci aktualizácie pre Obchod Play. Táto verzia bola vydaná 24. novembra, pričom pre používateľov by mala byť dostupná v blízkej dobe. Počas najbližších týždňov by ste teda funkciu mali evidovať aj vy. Vďaka nej budeme môcť fungovať s naším zariadením oveľa efektívnejšie a aplikácie nám už nebudú zaberať takú veľkú časť interného úložiska. Musíme však poznamenať, že aktualizácia pre Obchod Play bude medzi používateľov prichádzať pomalým tempom.

Vo chvíli, kedy vaši priatelia teda už novinku budú evidovať, vy zatiaľ nemusíte. Aktualizácia bude prichádzať postupne a nedokážeme odhadnúť, kedy príde aj medzi nás. V súčasnosti sa však rozpráva o horizonte niekoľkých týždňov. V konečnom dôsledku by sme tak novinku mohli evidovať ešte do konca roku.

Uvítate novú funkciu pre Obchod Play aj vy? A ktoré aplikácie by ste archivovali? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre