APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Koľko aplikácií sa nachádza v Obchode Play? Dokážete odhadnúť konkrétne číslo? Pozrite sa!

Obchod Play ponúka skutočne veľké množstvo aplikácií, ktoré si môžete nainštalovať. Pozrite sa, koľko ich v skutočnosti je.

Používatelia smartfónov s operačným systémom Android využívajú primárne možnosť inštalácie aplikácií prostredníctvom oficiálneho Obchodu Play. V tomto obchode s aplikáciami nájdeme veľké množstvo aplikácií, pričom niektoré z nich sú populárnejšie, iné zasa menej. Koľko ich však celkovo môžeme v tomto obchode nájsť? A koľko z nich ponúka aj užitočné funkcie spolu so spoľahlivým chodom? Na túto problematiku sa pozrel appbrain.com a priniesol nám štatistiky ohľadom aplikácií, ktoré si môžeme nainštalovať bezpečnou a oficiálnou cestou. Dokážete si teda tipnúť, koľko appiek v oficiálnom obchode nájdeme? Odpoveď vám teraz prinesieme a vsadíme sa, že len málokto dokáže odhadnúť správnu odpoveď!

V Obchode Play nájdeme takmer 3 milióny aplikácií

Keby sme zrátali úplne všetky aplikácie, ktoré môžeme v Obchode Play nájsť, napočítali by sme ich takmer 3 milióny. Ich celkový počet je 2 717 575, pričom veľká časť z nich prináša sľubovanú kvalitu. Ak by sme sa však pokúsili nainštalovať si všetky aplikácie do svojho smartfónu, s istotou by sa nám to nepodarilo. Zabralo by to totiž oveľa viac priestoru na úložisku, ako by sme si mohli predstaviť. Tento počet bol aktualizovaný k 18. novembru, pričom počet aplikácií takmer neustále stúpa. Musíme však rátať aj s tým, že niektoré appky sa z obchodu odstraňujú, nakoľko neponúkali dostatočnú kvalitu či obsahovali malvér.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Google Play_obchod s aplikaciami
Zdroj: flickr.com (Yuri Samoilov)

Ako sme už uviedli, značná časť týchto aplikácií nie je nikomu užitočná, prípadne v sebe skrýva nejaké problémy alebo hrozby. Až 1 018 913 appiek bolo aktuálne klasifikovaných ako problematické či s nízkou kvalitou. Aj napriek tomu sú tieto aplikácie v súčasnosti dostupné k inštalácii. Zvyčajne však spoločnosť Google z Obchodu Play odstraňuje problémové súbory každé tri mesiace vo väčšej miere, preto rátame, že veľká časť ich v blízkej dobe opäť zmizne z dosahu.

Koľko aplikácií pribudlo počas tohto mesiaca?

November síce ešte nie je u konca, no už teraz máme k dispozícii štatistiky, koľko aplikácií do Obchodu Play pribudlo. Aktuálne evidujeme celkovo až 1 235 kvalitných noviniek. K dispozícii je však aj viacero nekvalitných noviniek, ktorých je dokonca až 4 978. V konečnom dôsledku počas tohto mesiaca pribudlo viac aplikácií, ktoré nie sú nikomu užitočné, než tých, ktoré používatelia reálne využijú bez akýchkoľvek problémov.

aplikacie
Zdroj: Vosveteit.sk

Pri inštalácii aplikácií by sme mali teda starostlivo vyberať, ktoré si do svojho zariadenia pustíme. Je totiž veľká šanca, že v sebe budú obsahovať škodlivý malvér, prípadne nebudú plniť svoju úlohu. Na druhú stranu však treba spomenúť, že Obchod Play pracuje na tom, aby týchto appiek bolo čoraz menej. V súčasnosti napríklad takéto aplikácie odsúva do úzadia. Používateľom sa tak nezobrazia medzi prvými výsledkami a neponúkajú sa k inštalácii.

Odhadli ste počet aplikácií v Obchode Play aspoň v približnom počte? A „podarilo“ sa vám už niekedy nainštalovať niečo, čo neplnilo svoj účel? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close