Nové pracovné ponuky od Microsoftu napovedajú veľa o smerovaní firmy

Zdroj: vlastný

Windows 10 Mobile je možno na lopatkách, ale Microsoft s platformou ešte definitívne neskončil. Nedávno boli na Microsoft Careers zverejnené tri pracovné ponuky pre Windows Mobile, a všetky vyzdvihujú záujem Microsoftu o mobilný priestor.

Pozoruhodnejšie než samotné pracovné ponuky je jazyk, ktorý Microsoft použil na opis pozícií a hodnotu, akú pre firmu predstavujú, čo poskytuje ďalší dôkaz o jeho dlhodobej stratégii.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tieto pracovné ponuky zahŕňajú pozície dvoch programových manažérov a pozíciu senior programového manažéra v rámci divízie Windows Mobile. V jednej z ponúk Microsoft opisuje dôležitosť mobilnej divízie vo svojej širšej stratégii.

Zdroj: vlastný

Ešte nie je všetkým dňom koniec

Bola tiež vytvorená nová organizácia v rámci Windows a Devices Group (WDG) aby vyvíjala funkcie, ako je Continuum a zamerala sa na „dlhodobé špičkové investície“ v mobilnom priestore.

„Vo svete mobile-first, cloud-first zostáva Windows Mobile dôležitou a strategickou časťou Microsoftu. Máme jedinečnú pozíciu pre podporu našich podnikových zákazníkov, OEM a mobilných partnerov, ktorí aj naďalej investujú do našej platformy a spotrebiteľov, ktorí sa prispôsobujú projektom konektivity ako je Continuum.“

Veľa tu hovoríme o „ústupe“, ale situácia pre Windows 10 Mobile je katastrofálna. Takmer bez marketingu, niekoľko spotrebiteľsky-orientovaných telefónov, a takmer úplný komunikačný výpadok z Redmond. Nie je teda žiadnym prekvapením, že rešpektované služby, vývojári a výrobcovia opustili platformu.

S blížiacim sa Windows 10 Creators Update budú všetci netrpezlivo sledovať konferenciu Build 2017 aby zistili, či sa Microsoft opäť posúva k Mobile riešeniam.

Zdroj: windowscentral.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre