Nový Windows smartfón na obzore z radov európskych výrobcov

Zdroj: vlastný

Nemecký OEM partner Microsoftu údajne pracuje na novom Windows Phone smartfóne, ktorý by mohol prísť aj s podporou funkcie Continuum. Konkrétne, reč je o spoločnosti Trekstor, ktorá má na svedomí niekoľko tabletov s operačným systémom Windows.

Telefón by mohol byť údajne predstavený už o niekoľko dní, v apríli tohto roka. Srdcom zariadenia vraj bude procesor Snapdragon 617 a mal by byť schopný plnohodnotne rozbehať aj populárnu funkciu Continuum. Ďalšie správy ohľadne tohto pripravovaného zariadenia momentálne nie sú známe, a dnes nám zostáva už len počkať niekoľko dní či sa overia tejto informácie kolujúce v najužších kruhoch Windows komunity.

Windows Phone tento rok určite nepatril medzi tie najlepšie, ba, nebojíme sa povedať presný opak. Microsoft sa zbavil výroby „hardwaru“ a prehodil tieto povinnosti na svojich OEM partnerov, pričom on samotný sa sústredil len na vývoj softwaru. Ubudlo tak isto veľké množstvo samotných používateľov Windows Mobile zariadení a dnes pri systéme zostali len skalní fanúšikovia.

Na druhej strane, príležitosti na poli Windows zariadení sa chytili spoločnosti ako HP, Alcatet či Panasonic, ktoré predstavili smartfóny najvyššej triedy.

V každom prípade pevne veríme, že tieto informácie ohľadne nového zariadenia z dielne spoločnosti Trekstor sa čoskoro potvrdia, a teda uvidíme na trhu ďalšie výrobcu, ktorý má vo svojom portfóliu Windows smartfón.

Zdroj: MSPoweruser.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre