Toto nie je sci-fi, ale budúcnosť technológií, ako ju vidí Microsoft!

Zdroj: freepatentsonline.com

Objavil sa ďalší patent na skladací telefón od Microsoftu. Pamätajte, že patenty sa nie vždy rovnajú skutočným produktom. Firmy často chrlia súbory prototypov a nápadov, ktoré nikdy neuzrú svetlo sveta a zostanú len na stole návrhov. Avšak vzhľadom na predchádzajúce patenty, ktoré Microsoft vydal k tejto konkrétnej konfigurácii, je bezpečné povedať, že firma aspoň skúma skladaciu mobilnú konštrukciu PC pre nadchádzajúce telefóny alebo tablety.

Žiadosť o patent bola pôvodne podaná v roku 2015, ale zverejnený bol len v uplynulých dňoch. Na rozdiel od predchádzajúcich patentov na skladacie telefóny, ktoré sa do veľkej miery zameriavajú na pánty, poskytuje tento riešenia pre zníženie vizuálneho dopadu z obrazovky, ktorá sa skladá z niekoľkých samostatných displejov. Tento patent nehovorí len o skladacích mobilných zariadeniach, ale aj väčších, dlaždicových displejoch zložených z niekoľkých obrazoviek.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vízia ako zo sci-fi filmu

Táto metodológia by podľa všetkého mala vytvoriť skladacie telefónne displeje, ktoré sú vybavené viacerými aktívnymi obrazovkami, ale vyzerajú ako jeden kontinuálny obraz. Koncept sa odvoláva na rôzne ohýbateľné zariadenia, ktoré vidno aj vo vizionárskom videu od Microsoftu.

Ak to Microsoft dokáže uskutočniť, poskytne budúcim mobilným počítačom skutočne unikátny, takmer sci-fi tvar a Surface Phone sa aspoň bude môcť striasť porovnávaní s iPhonom a Samsung Galaxy.

Či nápad z tohto patentu vedie k fyzickému, skutočnému produktu alebo nie, zatiaľ nevieme, no rozhodne ponúka vzrušujúci pohľad na futuristické veci, ktoré inovatívne hardvérové laboratória Microsoftu robia v zákulisí. Dúfajme, že na niečo také nebudeme musieť dlho čakať.

Zdroj: windowscentral.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre