Filmy a seriály

Netflix: Vyberáme pre vás filmové novinky, ktoré pribudli v auguste. Už dnes večer si ich môžete pozrieť!

Pozrite sa na augustové novinky na Netflixe. Nájdete medzi nimi ako dokumenty, tak aj komédie či akčné filmy.

Niekoľko dní dozadu sme sa pozreli na filmové a seriálové novinky, ktoré zavítali v posledných dňoch na platformu Disney+. Išlo napríklad o tituly ako sú Star Wars: Ashoka, Guardians of the Galaxy 3, Explorer: Lost in Arctic a ďalšie. Dnes sa pozrieme na nové filmy, ktoré si môžeme pozrieť na Netflixe.

Pozrite sa na výber augustových noviniek na Netflixe

(P)Otrava

Jednou z noviniek, ktorá sa objavila na Netflixe, je dokumentárny film (P)Otrava, ktorý vás prevedie viacerými epidémiami naprieč USA, za ktorými stojí jedlo. Nahliadnete nielen do miestnej legislatívy, ktorá je nedostatočnou, ale rovnako tvorcovia tohto dokumentu poukazujú aj na chamtivosť výrobcov rôzneho jedla, ktorí úmyselne uprednostňujú zisky pred tým, aby jedlo bolo bezpečné. V súvislosti s epidémiami budete môcť sledovať aj osudy ľudí, ktorým sa stalo bežné jedlo, ktoré si kúpili, aj posledným.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Rachel Stoneová: Stávka na srdce

Na svoje si prídu aj milovníci akčných filmov ako aj herečky Gal Gadot, ktorá bola hviezdou filmu Wonder Woman. Rachel (Gal Gadot) hrá v tomto filme postavu techničky v elitnej jednotke MI6, ktorú vedie hlavný agent Parker, ktorý je stvárnený hercom Jamie Dornanom. Jej tím MI6 však nevie, že Rachel v skutočnosti pracuje pre tajnú mierovú organizáciu menom Charta. Táto organizácia je utajená dokonca aj pred ostatnými špiónmi a využíva pokročilú technológiu na likvidáciu globálnych hrozieb.

Rachel bola vycvičená ako profesionálna agentka, ktorá si poradí aj s tými nekomplikovanejšími situáciami. Drží sa svojich misií, sleduje informácie a nedôveruje nikomu. Jej svet sa však zmení, keď naruší rutinnú misiu záhadná hackerka menom Keya Dhawan, ktorú si zahrala herečka Aliou Bhatt. V tej chvíli sa Racheliny dve identity stretnú. Keď sa snaží chrániť Chartu a bojovať proti nepriaznivým udalostiam, začne si uvedomovať, že ľudský prístup a empatia môžu byť jej najväčšími silami.

Lapač duší (Soulcatcher)

Ďalšia novinka, ktorá zavítala na Netflix, je film Lapač duší. Za týmto filmom stojí poľský režisér Daniel Markowicz. Film zachytáva príbeh špeciálneho vojaka, ktorého si najala armáda, aby sa zmocnil brutálnej zbrane, ktorá robí z ľudí zabijakov. No táto zbraň pripravila o život jeho brata. To však tento vycvičený vojak nenechá len tak a rozhodne sa ho pomstiť. Mimochodom, film je dostupný aj s českým dabingom.

Vezmeš si ma za mŕtvolu? (Marry My Dead Body)

„Marry My Dead Body“ je komediálny film, ktorý sa odohráva v kontexte čínskej tradície „ghost marriage“, kde živý človek sa zasnúbi s mŕtvou osobou. V hlavnej úlohe je homofóbny policajt Ming-han, ktorý sa nechtiac stáva manželom mŕtveho homosexuála. Táto situácia ho núti plniť želania mŕtveho, ktorý je pre Ming-hana viditeľný ako duch. V snahe napraviť túto situáciu a umožniť Maovi reinkarnáciu, Ming-han musí vyšetriť jeho vraždu a súčasne sa vysporiadať s vlastnými predsudkami a zmenami vo svojom prístupe k životu a ľuďom.

 

Čo chceš stihnúť, než ťa zloží zombie (Zoom 100: Bucket list of the dead)

Poslednou novinkou, ktorú si môžete už teraz pozrieť na Netflixe, je film Zoom 100: Bucket list of the dead. Ide o neobvyklú komédiu, ktorú možno zaradiť aj do kategórie bizardných. No silnou stránkou je, že dokáže zabaviť. Príbeh sa točí okolo mladého muža menom Akira Tendou, ktorý je nespokojný so svojím životom kvôli nudnej práci a nedostatku sociálnych vzťahov. Jeho život však dostane dramatický zvrat, keď sa zobudí v prostredí zombie apokalypsy, čo ho nečakane oživí a umožní mu uniknúť z monotónnej práce.

Akirova využíva túto zvláštnu príležitosť žiť život naplno v svete, ktorý je napadnutý zombíkmi. Vytvorí si zoznam vecí, ktoré chce dokončiť predtým, než sa sám zmení na zombi. Príbeh sa zameriava na jeho dobrodružstvá, ktoré postupne odškrtáva, ako si ich plní.

S postupujúcim príbehom Akira stretáva rôzne výzvy a spoznáva ďalších preživších, medzi nimi aj ženu menom Shizuka. Obaja majú odlišné pohľady na pomoc ostatným počas tejto krízy, čo vedie k ďalšiemu vývoju príbehu.

Našli ste medzi filmami vyššie také, ktoré vás oslovili natoľko, že si ich pozriete? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch, prípadne nám pošlite aj vy tip na filmy a seriály, ktoré vás zaujali.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Zobraziť komentáre
Close
Close