Filmy a seriályNávody

Netflix radí, ako skryť obsah, ktorý ste už videli. Poznáte tento trik?

Skrytie obsahu v odporúčaniach, ktorý ste už videli, je pomerne jednoduché. Potrvá vám to len pár sekúnd.

Netflix sa stále teší veľkej obľube a to aj napriek tomu, že v nedávnej minulosti začal blokovať zdieľanie účtov naprieč rôznymi domácnosťami. Platforma si získala popularitu hlavne vďaka bohatému obsahu, ktorý pravidelne dopĺňa o nové filmy a seriály. No aj napriek tomu sa môžeme stretnúť s niekoľkými neduhmi.

Platforma častokrát zobrazuje v odporúčaniach obsah, ktorý sme videli vrátane obsahu, ktorý sme otvorili a za krátko ho vypli napríklad z dôvodu, že nás nebavil. Ďalším nedostatkom Netflixu je, že pri navrhovaní nového obsahu berie do úvahy aj filmy a seriály, ktoré sme nedopozerali, no interagovali sme s nimi. Otázkou preto je, či sa dá s týmto nejako vybabrať, aby nám viac už nezobrazoval tento obsah. Odpoveď je, že áno.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako skryť obsah na Netflixe, ktorý sme už videli?

Poďme sa nižšie pozrieť na to, ako môžete skryť obsah, ktorý ste už videli. Je to pomerne jednoduché a zaberiem vám to len niekoľko sekúnd.

  • V prvom kroku vo webovom prehliadači prejdite na stránku Účet.
  • Na profile, ktorý chcete aktualizovať, otvorte Profil a rodičovský zámok.
  • Následne pre požadovanom profile, otvorte kartu Divácka história.
  • Na stránke Aktivita kliknite na ikonu skrytia vedľa dielu alebo programu, ktorý chcete skryť. Keď skryjete diel, uvidíte aj možnosť skryť celý seriál.
  • Ak chcete skryť celú svoju divácku históriu, zrolujte ponuku na spodok stránky a zvoľte možnosť Skryť všetko a potvrďte ju.

Odstránenie skrytého programu zo všetkých vašich zariadení môže trvať až 24 hodín. Programy nie je možné skryť, keď prejdete na stránku Aktivita z detského profilu Netflixu.

Netflix na svojich stránkach vysvetľuje, že ak skryjete obsah, tak to bude mať za následok, že vám už nebude zobrazovať v odporúčaniach filmy a seriály, ktoré ste už videli. Ďalej dopĺňa, že kým si ich znova nepozriete, nebude vám na ich základe odporúčať ďalšie programy. Zároveň dôjde aj k ich odstráneniu z karty Pokračovať v sledovaní.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Zobraziť komentáre
Close
Close