SpravodajstvoVeda a výskum

Nejde o mimozemšťanov. Incidenty UFO majú jednoduchšie vysvetlenie, odhaľujú predstavitelia Pentagonu

Zabudnime na mimozemšťanov. Incidenty zaznamenané Američanmi medzi rokmi 2004 až 2021 majú podľa všetkého jednoduchšie vysvetlenie, odhaľujú predstavitelia Pentagonu.

Fenomén UFO sa stal horúcou témou potom, ako americké námorníctvom odtajnilo niekoľko videí, ktoré zachytili stret pilotov s neidentifikovanými lietajúcimi objektmi. Následne americká CIA odtajnila všetky svoje spisy, ktoré sa dotýkali tejto témy. Neskôr Pentagon oznámil, že zakladá samostatný úrad All-domain Anomaly Resolution Office (AARO), ktorý sa bude zaoberať vyšetrovaním UFO.

Tejto téme sa vo všeobecnosti veľmi dobre darí. Dôvodom je, že mnohí z nás neidentifikovateľným objektom dávajú prívlastok „mimozemský“, čo vyvoláva ďalšie otázky. V skutočnosti ale ide o objekty, ktoré boli vytvorené ľuďmi, naznačuje portál The New York Times (via livescience.com). Portál sa odvoláva na vyjadrenia niekoľkých predstaviteľov ministerstva obrany USA, ktorí chceli zostať v anonymite.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zabudnime na mimozemšťanov

Predstavitelia ministerstva sa vyjadrili, že viacero incidentov UFO bolo oficiálne identifikovaných ako „relatívne obyčajné“ čínske sledovacie drony. Ako hovorí zdroj portálu, tak Čína už viackrát predtým ukradla plány na pokročilé americké bojové lietadlá a zaujímala sa o to, ako USA trénujú svojich pilotov.

Zdroj portálu ďalej uviedol, že viacero pozorovaní UFO, najmä rýchlo pohybujúce sa objekty, ktoré popierajú zákony fyziky, boli výsledkom optických ilúzií. Ide napríklad o video zaznamená americkým námorníctvom, ktoré sa dostali do médií ešte v roku 2018.

„Zatiaľ čo sa zdá, že objekt vo videu GOFAST sa približuje nad vodou nepochopiteľnou rýchlosťou, je to len optická ilúzia vytvorená uhlom záznamu vo vzťahu k vode, uviedli predstavitelia DoD pre The Times. V skutočnosti sa objekt pohybuje rýchlosťou maximálne 30 mph (48 km/h), dodali úradníci.“, píše portál.

Portál ďalej uvádza, že v priebehu minulého týždňa mala byť doručená americkému kongresu nová správa, ktorá obsahuje zistenia o UFO. V nej majú byť popísané bližšie informácie ohľadne incidentov zaznamenaných v rozpätí rokov 2004 až 2021. Má ísť celkovo o 144 údajných prípadov UFO.

Len pre pripomenutie, ešte v roku 2021 dostal americký kongres správu, ktorá ponúkla niekoľko „všeobecných vysvetlení“ vrátane technológií nasadených Čínou, Ruskom a ďalšími národnými a mimovládnými subjektmi. Rovnako sa v správe spomínal aj „neporiadok“ vo vzduchu, ako sú vtáky alebo meteorologické balóny, ktoré prispeli k vytvoreniu ilúzie. V správe sa ale nespomínajú mimozemšťania.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close