Americká CIA odtajnila všetky svoje spisy o fenoméne UFO, tie si viete stiahnuť z internetu

Zakladateľ stránky The Black Vault tvrdí, že získať tieto dokumenty bol mimoriadne náročný proces

UFO
Zdroj: pixabay.com (cpmacdonald), ilustráčný obrázok

Vďaka nariadeniam americkej vlády sa odtajnili všetky dokumenty americkej CIA (pozn. redakcie: Central Intelligence Agency), ktoré sa spájajú s neidentifikovanými lietajúcimi objektmi, známymi pod skratkou UFO, píše portál Vice.

Dokumenty priniesol portál The Black Vault, ktorý vydáva odtajnené vládne dokumenty. Z tejto stránky si môžete stiahnuť archív, ktorý obsahuje PDF súbory všetkých spisov CIA, ktoré sa točia okolo fenoménu UFO. Niektoré správy sa datujú až do 80. rokov. Zakladateľ stránky The Black Vault, John Greenwald Jr. spomenul vyjadrenie samotnej CIA, ktorá tvrdí, že by malo ísť o všetky dokumenty, ktoré agentúra o UFO má.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
dokumenty ufo
Dokument o UFO

Podľa Greenwalda to chcelo viac ako 10-tisíc žiadostí, aby boli spisy odtajnené. Išlo o mimoriadne zdĺhavý proces.

„Pred 20 rokmi som tvrdo bojoval a žiadal zverejnenie dodatočných spisov o UFO,“ tvrdí Greenwald v maily pre portál Motherboard.

Nakoniec Greenwald dostal krabicu, v ktorej sa nachádzali tisíce strán, ktoré musel jednu po druhej naskenovať.  Napriek tomu, že podľa tvrdení CIA by mali ísť o všetky dokumenty na túto tému, neexistuje spôsob, ako si toto tvrdenie overiť. Je možné, že agentúra môže skrývať dodatočné informácie.

Podľa Greenwalda si za prvých 24-hodín stiahlo súbor tisíce ľudí. V archíve môžete nájsť spisy o utečencovi z Bosny, ktorý tvrdí, že sa stretol s  mimozemšťanmi, ale aj spis o záhadnej explózii nad malým ruským mestom. Prvé informácie, ktoré boli americkou vládou odtajnené prišli v 70. a na začiatku 80. rokov. Potom už bolo od americkej vlády takmer nemožné získať akékoľvek informácie.

Greenwald tvrdí, že verejnosť má právo vedieť čo sa deje. To, či ide o konšpiráciu, alebo naozaj na fenoméne UFO môže niečo byť sa môžete presvedčiť sami vďaka týmto dokumentom. Je však nepochybné, že ide o veľmi zaujímavé čítanie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre