Americká vláda oficiálne odtajnila tri videá zachytávajúce fenomén UFO

K záberom však neexistuje žiadne oficiálne vysvetlenie

UFO
Zdroj: pixabay.com (christianplass)

V pondelok, 27. apríla  boli americkým námorníctvom odtajnené tri videá, ktoré zachytávajú stret pilotov s  neidentifikovanými lietajúcimi objektmi (UFO/An unidentified flying object).

Samozrejme, že nejde o nové videá. Tie sú už zdieľané na internete nejakú dobu, no doteraz to bolo bez oficiálneho povolenia amerických úradov. Na záberoch môžeme vidieť záhadné lietadlo bez krídel, ktoré sa pohybuje nadzvukovými rýchlosťami. Zvláštnosťou je, že nevidno žiaden motor či trysku, ktorá by stroj poháňala, píše space.com

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Klipy boli publikované ešte v rokoch 2017 a 2018. V tej dobe sa predpokladalo, že spomínané zábery už nepodliehajú utajeniu, no v septembri 2019 sa hovorca šéfa námorných operácií a informačného boja, Joseph Gradisher, vyjadril, že zábery neboli schválené.

Zábery pribudli na oficiálnej stránke námorníctva v pondelok, teda 27. apríla a sú voľne dostupné na stiahnutie vďaka zákonu o slobode informácií. Americké námorníctvo potvrdilo, že sa piloti na záberoch stretli s takzvaným neidentifikovaným lietajúcim objektom. Tri pozorovania boli vyhotovené v novembri 2004 a v januári 2015.

Piloti stíhačiek F/A-18 Hornet nahrali videá počas cvičenia v  uzavretom vzdušnom priestore.

„Na rozdiel od našich stíhačiek nemalo UFO viditeľné krídla, chvost, či výfuk,“ vyjadril sa jeden z pilotov, Danny Accoin.

Ministerstvo obrany sa rozhodlo spomínané zábery odtajniť, pretože neodhaľujú žiadne citlivé informácie o amerických technológiách a ani nemaria žiadne prebiehajúce vyšetrovania. Je nutné podotknúť, že okrem konšpiračných teórií neexistuje k záberom žiadne oficiálne, či iné vysvetlenie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre