Spravodajstvo

Musk reaguje na Twitter, ktorý ho ženie pred súd. Sociálnu sieť vysmial a aj tak dosiahne, čo chcel

Elon Musk vysmial Twitter, ktorý ho ženie pred súd, aby prebehla akvizícia sociálnej podľa uzavretej dohody. Nakoniec dosiahne, čo chcel, hovorí Musk.

Uplynulý piatok technologický svet obehla správa, že Elon Musk vypovedal zmluvu, na základe ktorej mal kúpiť sociálnu sieť Twitter. Musk sa rozhodol z dohody vycúvať a to z dôvodu, že sociálna sieť mu doposiaľ riadne nepreukázala, ako došla k výpočtu, ktorý hovorí o počte falošných účtov. Muskovi právnici ďalej tvrdia, že zmluva obsahuje viacero nepresných vyhlásení, ktoré súvisia s dokumentami, ktoré Twitter predložil americkej komisii pre cenné papiere.

Pre tých, ktorí nevedia, tak počet reálnych používateľov vo veľkej miere vplýva na celkovú hodnotu stránky. Twitter dlhodobo hovorí, že na sociálnej sieti je menej ako 5% falošných účtov. Podľa niektorých analytikov, ale reálny počet falošných účtov môže byť až 20%.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Medzičasom na vypovedanie zmluvy stihol zareagovať Co-CEO Twitteru, Bret Taylor. Ten prostredníctvom sociálnej siete publikoval príspevok, v ktorom píše, že transakciu plánujú dotiahnuť do úspešného konca a ak Musk zmluvu nedodrží, tak ho poženú pred súd.

„Predstavenstvo Twitteru sa zaviazalo uzavrieť transakciu za cenu a podmienky dohodnuté s pánom Muskom a plánuje podniknúť právne kroky na presadenie dohody o zlúčení. Sme si istí, že v Delaware Court of Chancery zvíťazíme,“ uviedol Taylor.

Musk vysmial Twitter

Len niekoľko desiatok minút dozadu, Elon Musk na sociálnej sieti publikoval príspevok, v ktorom „vysmial“ Twitter. Ide konkrétne o status, v ktorom je zachytené meme so štyrmi krátkymi popiskami, v ktorých sa píše: „Najprv povedali, že nemôžem kúpiť Twitter“, „Potom nechceli zverejniť podrobnosti o botoch“, „Teraz ma chcú prinútiť kúpiť Twitter na súde“, „Teraz budú musieť zverejniť informácie o botoch na súde“.

Nakoniec sa zdá, že Twitter predsa len Muskovi bude povinný riadne preukázať reálny počet falošných účtov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close