Spravodajstvo

Elon Musk hovorí, že Twitter porušil dohodu. Akvizícia sociálnej siete je ohrozená. Vyhráža sa, že vycúva zo zmluvy

Akvizícia Twitteru Elonom Muskom má ďalší problém, do ktorého sú zapojení už aj právnici. Twitter údajne porušil dohodu o akvizícii.

Miliardár Elon Musk prvýkrát oficiálne vyslovil možnosť o nedokončení akvizície sociálne siete Twitter. Celý obchod o hodnote 44 miliárd amerických dolárov by mohla padnúť vďaka nedodržaniu, respektíve porušeniu danej dohody. Na informáciu upozornil web theverge.com.

Zaslaný bol oficiálny list

Muskov tím právnikov zaslal Twitteru oficiálny list, v ktorom poukazuje na porušenie dohody o akvizícii. Twitter údajne neposkytol informácie o probléme so spamovými botmi. Tieto informácie mal Twitter podľa dohody Muskovi poskytnúť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pán Musk verí, že spoločnosť sa aktívne bráni a marí jeho práva na informácie (a zodpovedajúce povinnosti spoločnosti) podľa zmluvy o zlúčení. Ide o jasné závažné porušenie záväzkov spoločnosti Twitter vyplývajúcich zo zmluvy o zlúčení a pán Musk si vyhradzuje všetky práva z toho vyplývajúce, vrátane práva neuskutočniť transakciu a práva ukončiť zmluvu o zlúčení.

V liste sa uvádza, že Musk by sa kvôli tomuto porušeniu môže rozhodnúť pre nedokončenie transakcie. Nič ale nie je povedané explicitne, preto sa nateraz žiadna akvizícia neruší.

Neoficiálne na tento problém ohľadom nedodania informácií Musk pravidelne informoval pomocou svojho účtu na Twitteri už niekoľko týždňov. To bolo celkom zvláštne vzhľadom na to, že iba pár týždňov predtým informoval o akvizícii danej sociálnej siete. Už vtedy mali tieto statusy znaky toho, že Musk chce z dohody vycúvať.

Ako bolo uvedené, podľa rôznych podmienok zmluvy o zlúčení je Twitter povinný poskytnúť údaje a informácie, ktoré si pán Musk vyžiadal v súvislosti s realizáciou transakcie. Ako potenciálny vlastník Twitteru má pán Musk jasné právo na požadované údaje, ktoré mu umožnia pripraviť sa na prechod podnikania Twitteru do jeho vlastníctva a uľahčiť mu financovanie transakcií.

Twitter iba poskytol algoritmy

Samotnému Muskovi nestačilo poskytnutie algoritmov, ktoré generujú odhady spamových účtov. Tie Twitter poskytol už v polovici mája. Na stole mala byť ďalšia ponuka ohľadom poskytnutia dodatočných podrobností týchto algoritmov, ktorá ale taktiež nebola dostačujúca.

Najnovšia ponuka Twitteru jednoducho poskytnúť ďalšie podrobnosti týkajúce sa vlastných testovacích metodológií spoločnosti, či už prostredníctvom písomných materiálov alebo verbálnych vysvetlení, sa rovná odmietnutiu žiadostí pána Muska o údaje. Snaha Twitteru charakterizovať to inak je len pokusom zahmlievať a zmiasť problém.

Na tento list automaticky reagovali aj ceny akcií Twitteru, ktoré ihneď klesli o dva percentuálne body. Uvidíme, ako sa situácia bude vyvíjať ďalej a o prípadných aktualizáciách vás budeme určite informovať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close