APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

Mozilla Monitor dostáva nový nástroj: Ten automaticky vymaže vaše osobné dáta, ktoré unikli na internet

Mozilla Monitor je platforma, ktorá pomáha užívateľom chrániť súkromie na internete. Získava užitočné nové možnosti.

Mozilla Monitor je bezplatnou službou, ktorá vás upozorní, ak sa váš e-mail dostal na internet ako súčasť úniku dát. Teraz dostáva nové funkcie, ktoré vám poskytnú nepretržité monitorovanie vašich osobných informácií a automatického vymazávania týchto dát, informuje Mozilla.  

Ak vaše osobné informácie unikli na internet, ako užívateľ máte právo požiadať o ich stiahnutie. Tento proces však nie je ani zďaleka jednoduchý a negarantuje, že z online priestoru zmizlo naozaj všetko a navždy. Povedzme napríklad, že ste na internete objavili svoju fotografiu, ktorú by ste najradšej stiahli. Môžete požiadať napríklad Google o stiahnutie stránky alebo obsahu, no musíte prejsť množstvom krokov, aby sa vám to podarilo. Nikto vám však negarantuje, že si tú fotografiu medzičasom niekto nestiahol do mobilu a nenahrá ju na internet opäť.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

“Keď sme spustili Mozilla Monitor, našim cieľom bolo informovať ľudí o tom, že ich osobné informácie unikli na internet. V rámci nových funkcií im chceme pomôcť získať späť ich dáta od obchodníkov s informáciami, ktorí ich predávajú za najvyššiu ponuku,” tvrdí Tony Amaral-Cinotto, produktový manažér Mozilla Monitor.  

Mozilla Monitor vám dovolí získať späť svoje súkromie na internete

Mozilla Monitor ponúka jednorazový prieskum, ktorý užívateľom pomáha identifikovať stránky, ktoré držia ich osobné dáta a ktoré ich predávajú ďalej. Pod týmito dátami môžeme chápať meno, adresu, telefónne čísla alebo e-mail. Zároveň však táto platforma ponúka možnosť vyhľadať aj citlivejšie informácie ako mená rodinných príslušníkov, zápisy v registri trestov, kde chodia vaše deti do školy alebo aké máte koníčky.  

Znie to desivo a realita je taká, že ku všetkým vyššie uvedeným informáciám môže mať prístup aj niekto, kto by ho mať nemal. Práve preto sú tu nástroje ako Mozilla Monitor, ktoré vám pomôžu získať späť súkromie na internete. Na vyhľadanie týchto informácií musíte poskytnúť svoje celé meno, mesto a krajinu v ktorej žijete, dátum narodenia a e-mailovú adresu. Mozilla však garantuje, že tieto informácie ostanú šifrované a nebude k nim mať prístup nikto ďalší.  

“Toto je najmenšie množstvo informácií, ktoré potrebujeme, aby sme užívateľom mohli poskytnúť presné výsledky. Následne budete môcť vidieť, čo všetko o vás uniklo na internet,” vysvetľuje Mozilla.  

Platforma vás zároveň oboznámi aj o tom, ak na internet unikli informácie, ktoré predstavujú priame riziko pre vás, napríklad čísla kreditných kariet, prihlasovacie údaje do bankových účtov alebo PIN kódy. Zároveň vás služba informuje aj o tom, ako môžete potrebné bezpečnostné medzery napraviť. Dodatočnú vrstvu ochrany ponúka predplatná služba Mozilla Monitor Plus, ktorá vyjde na približne 100 eur za jeden rok.  

Monitor Plus by mali zvážiť hlavne tí, ktorí si vážia svoje súkromie na internete, no nemajú čas alebo prostriedky na to, aby prehľadali každý kút online priestoru, čo niekedy nie je ani možné. Mozilla Monitor Plus za vás nepretržite monitoruje všetky portály, ktoré obchodujú s vašimi dátami a snaží sa automaticky dostať všetky vaše dáta z internetu preč.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close