Spravodajstvo

Microsoft zvažuje možnosť zakúpenia spoločnosti Electronic Arts. Otáznik visí aj nad Valve

Pokiaľ ste aspoň dvakrát v živote hrali nejakú počítačovú hru, alebo hru na hernej konzole, určite ste zachytili dve zrejme najpodstatnejšie mená v hernom priemysle. EA, alebo Electronic Arts a Valve, ktoré majú na svojom konte nespočetné množstvo hier. EA sa na trh s hrami preslávilo hlavne titulmi Need for Speed, The Sims, NHL, FIFA, SimCity alebo Battlefield. Na druhú stranu, spoločnosť Valve poznajú zase hráči old-school hier ako Half-Life, Portal, Left 4 Dead a v neposlednom rade Counter-Strike. V prípade oboch spoločností môžeme hovoriť a úplne bezproblémovom chode a obrovských ziskoch, a vízia obrovských ziskov sa páči aj ešte väčším spoločnostiam. Vízia ešte väčších ziskov sa napríklad pozdáva aj samotnému Microsoftu a podľa najnovších informácií sa v útrobách Microsoftu hovorí o gigantickej akvizícii niektorej z vyššie spomínaných spoločností.

Povráva sa aj o spoločnosti PUBG Corporation

„Najnovšie zachytené informácie (zo spoľahlivého zdroja v tesnej blízkosti ku Microsoftu) sa týkali spoločnosti Electronic Arts. Taktiež sme počuli niečo o tom, že sa v útrobách Microsoftu šepká o spoločnosti Valve a taktiež aj o kórejskom štúdiu PUBG Corp., ktoré minulý rok podpísalo s Microsoftom časovo obmedzenú zmluvu týkajúcu sa populárnej survival-shooter hry PlayerUnknown’s Battlegrounds.“ Napísal Colin Campbell v svojom článku na stránke Polygon.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Kúpa EA by priniesla množstvo výhod pre Xbox

Samotnému Microsoftu by potencionálna kúpa niektorej z vyššie spomínaných spoločností, naozaj pomohla. Xbox je na tom v poslednom období celkom zle, hlavne čo sa týka exkluzívnych hier pre hernú konzolu Xbox One. V roku 2018 uvidíme iba 3 exkluzívne tituly pre túto hernú konzolu, zatiaľ čo konkurent PlayStation má už v tomto momente potvrdených až 5 exkluzívnych herných titulov. Kúpou EA by sa stali hry FIFA, NHL, Star Wars alebo Battlefield exkluzívnymi hrami výhradne pre Xbox, čo by určite niekoľkonásobne zvýšilo zisky z hernej odnože Microsoftu.

Samozrejme, takáto obrovská transakcia by nestála malé množstvo peňazí a Microsoftu by sa táto kúpa vrátila až o niekoľko 10-ročí. Kúpa takého EA by Microsoft vyšla na minimálne 36 miliárd USD, čo by bolo zrejme aj pre samotný Microsoft priveľa. Žiadna z vyššie uvedených informácií nebola oficiálne potvrdená a jedná sa iba o špekulácie, ktoré boli založené na informáciách uniknutých z útrob Microsoftu. Všetci dobre vieme, že Satya Nadella počas svojho pôsobenia spravil niekoľko zlých ale aj malé množstvo dobrých krokov a to, ako sa rozhodne v tomto prípade ukáže len čas.

Zdroj: windowslatest.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close