Miliardová dohoda medzi spoločnosťami Google a HTC dostala zelenú

Zdroj: Pixabay.com

Google relatívne nedávno oznámil, že by chcel získať pod svoje krídla kompletnú produkciu hardwaru. Hovorilo sa v tom čase o viacerých možných alternatívach, ale nad všetkými ostatnými vyčnievala spolupráca so spoločnosťou HTC, s ktorou aj následne podpísala dohodu, ktorá v týchto dňoch naberá na kontúrach.

Na stránkach Google sa aktuálne môžete dočítať:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Našim tímovým cieľom je ponúknuť to najlepšie z Google, cez hardware, software ako aj služby – všetkým ľudom skrz celý svet. V poslednej dobe sme predstavili našu prvú rodinu produktov vyrobených Googlom, vrátane Pixel smartfónom, Google Home, Google Wifi, Day Dreamdream View a Chromecast Ultra, a 4. októbra sa chystáme ukázať druhú generáciu produktov. Sme nadšení z produktovej línie 2017, ale oveľa viac sme inšpirovaní nasledujúcimi 5, 10 a dokonca 20 rokmi. Vytvorením nádherných produktov pre ľudí, ktoré budú využívané každí deň a do ktorých dlhodobo investujeme.

To je dôvod prečo sme podpísali dohodu s HTC, lídrom v oblasti spotrebnej elektroniky, ktorá v nasledujúcich rokoch prinesie ešte viac inovatívnych produktov. S touto dohodou sa tím spoločnosti HTC zaradí pod spoločnosť Google ako súčasť hardwarovej organizácie. Títo budúci kolegovia Google zamestnancov sú úžasní ľudia, ktorí už pracovali s nami na smartfóne Pixel. Sme nadšení z toho, že budeme spolupracovať spoločne ako jeden tím. Dohoda tak isto zahŕňa aj duševné vlastníctvom HTC “

Zdroj: Google

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre