SpravodajstvoWindows 10 MobileZariadenia

Dlhoočakávaný skladací smartfón z výrobne Microsoftu je oficiálne predstavený! Zoznámte sa s novým Surface Duo

Microsoft však siahol po oveľa osvedčenejšom mobilnom operačnom systéme

Niekoľko rokov špekulácií sa konečne premenilo na realitu! Microsoft totižto po niekoľkých rokoch predstavil dlhoočakávaný skladací smartfón, ktorý bol dlhé roky označovaný ako Surface Phone. Nový produkt patriaci pod rodinu zariadení Surface však bude niesť označenie Surface Duo. Novinka bola predstavená na dnešnej prezentácií nových Surface produktov.

Skladací smartfón z výrobne Microsoftu je predsa len tu

surface duo 2
Zdroj: Microsoft

Mnohí fanúšikovia na Microsoft zanevreli potom, čo definitívne opustil svoju mobilnú platformu, pričom sa viac menej vykašľal na skladací smartfón, ktorý mohol značku zachrániť v čase úpadku mobilnej divízie. Po rokoch sme sa však takéhoto zariadenia konečne dočkali a je dosť možné, že sa toto čakanie oplatilo. I keď nehovoríme o skladačke ako Galaxy Fold či Mate X, stále môžme Surface Duo považovať za naozaj vynikajúci dizajnový kúsok, ktorý určite splní svoj účel. Ak neveríte, pozrite si prezentačné video priložené nižšie, ktoré určite nadchne každého fanúšika moderného dizajnu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Microsoft toho počas prezentácie síce veľa neprezradil, no aktuálne vieme aspoň ako-také základné stavebné kamene celého zariadenia. Prvým základným údajom je, že sa smartfón skladá z dvoch 5,6-palcových obrazoviek, ktoré sa dajú otáčať o plných 360 stupňov. Zariadenie je tak náramne multifunkčné a to bez akýchkoľvek kompromisov, s akými prichádzajú napríklad zariadenia Galaxy Fold či Mate X.

surface duo 3
Zdroj: Microsoft

Ako sme už spomínali vyššie, Microsoft zvolil v prípade softvérovej výbavy konkurenčný Android. Nebol by to však Microsoft, ak by si systém čiastočne nezmenil. Microsoft pod samotným videom konštatuje, že spája to najlepšie od Microsoftu a z Androidu, takže môžme očakávať mierne pozmenený systém, ktorý bude priamo ušitý na takéto zariadenie.

surface duo 4
Zdroj: Microsoft

Bohužiaľ, nateraz Microsoft viac informácií neposkytol. Možným záujemcom tak nezostáva nič iné ako počkať si ešte zopár mesiacov. Reálny produkt by sa mal ale do predaja dostať až v koncom budúceho roka.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close