SpravodajstvoZariadenia

Microsoft si nechal patentovať špeciálnu dokovaciu stanicu so zabudovaným reproduktorom a mikrofónom

Microsoft si ešte pred rokom nechal patentovať špeciálnu dokovaciu stanicu pre smartfóny so zabudovaným reproduktorom a mikrofónom. Patent bol zapísaný na patentovom úrade v Spojených štátoch amerických 22. októbra 2016. Verejnosti bol odhalený ale až 28. decembra 2017.

Určená je pre smartfóny aj notebooky

Zariadenie je v patentoch označované ako „Periférny vstup pre používateľa“. V skratke sa jedná iba o trošku vylepšenú dokovaciu stanicu, ktorá slúži ako terminál medzi mobilom a Vašim počítačom. Taktiež cez neho dokážete uskutočňovať hovory, vďaka zabudovaným reproduktorom a mikrofónu. Zariadenie sa dá jednoducho pripojiť káblom do počítača, do smartfónu, alebo Bluetoothom do PC alebo taktiež do smartfónu. Najväčšou špecialitou tejto dokovacej stanice je zobrazovanie notifikácií aj pokiaľ sa počítač nachádza v uspatom režime.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: Microsoft

Na vrchu zariadenia sa nachádza súbor tlačidiel, vďaka ktorým by mal používateľ rýchly prístup ku viacerým úlohám, napríklad uskutočnenie hovoru, zapnutie mikrofónu alebo spustenie aplikácie Skype. Po boku týchto dotykových tlačidiel sa nachádza aj niekoľko lediek, vďaka ktorým dokovacia stanica indikuje prichádzajúce hovory, správy a iné notifikácie z Vášho smartfónu alebo PC.

Prijímanie hovorov a zobrazenie notifikácií na diaľku

Zdroj: Microsoft

Ďalšou výhodou tejto dokovacej stanice by malo byť zobrazovanie notifikácií aj v prípade, že ku dokovacej stanici nie je aktuálne pripojené žiadne zariadenie. To platí aj pre prijímanie hovorov, tým pádom by stačilo mať dokovaciu stanicu položenú na stole a hovory by ste mohli prijímať aj keby sa smartfón nachádzal napríklad v taške a pritom by nemusel byť ani prepojený pomocou Bluetoothu. Už iba táto funkcia indikuje to, že je toto zariadenie primárne určené pre firemné účely. Smutnou správou je, že dokovacia stanica je určená iba pre iPhone, keďže na nákresoch sa nachádza iba zariadenie s Lightning konektorom.

Zdroj: windowslatest.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close