Na stránke Weibo sa objavili špecifikácie budúcich procesorov Snapdragon 670, 640 a 460

Qualcomm
Zdroj: Seeking Alpha

Na začiatku mesiaca december nám čínsky výrobca čipov Qualcomm oficiálne predstavil nový procesor s označením Snapdragon 845, ktorý bude použitý v budúcoročných vlajkových lodiach. Upgrade nepotrebujú iba vlajkové lode a špička trhu, ale aj tá „slabšia“ trieda smartfónov a to si spoločnosť Qualcomm isto uvedomuje. V blízkej budúcnosti plánuje predstaviť nové procesory určené pre strednú triedu, no ich špecifikácie poznáme už teraz.

Informácie o nových procesoroch sa po prvýkrát objavili na čínskej stránke Weibo. Na stránke sa objavila tabuľka s technickými špecifikáciami a ich porovnanie s ostatnými procesormi. Ako prvý sa v tabuľke nachádza už známy procesor Snapdragon 845, ďalej Snapdragon 670, Snapdragon 640 a ako posledný sa v tabuľke nachádza procesor Snapdragon 460. Zatiaľ čo procesory Snapdragon 670 a 640 uvidíme v smartfónoch strednej triedy, 460ku zrejme uvidíme v tých najlacnejších smartfónoch.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: mspoweruser.com

Nový Snapdragon 670 zrejme nahradí existujúci procesor Snapdragon 660, zatiaľ čo 640 bude úplne novo predstavenou líniou. Oba čipsety budú postavené na 10 nm architektúre a budú disponovať 8 jadrami, jediným rozdielom je to, že 670ka obsahuje aj 4 jadrá s označením Kryo 385 Silver, no 640ka je vybavená iba jadrami Kryo 360 Gold a Silver. Oba smartfóny budú pritom podporovať hlavný fotoaparát s rozlíšením až 26 MP, alebo duálny 13 MP + 13MP fotoaparát.

Najslabší z trojice nových procesorov bude taktiež disponovať až 8 jadrami, no v jeho prípade sa jedná iba o jadrá Kryo 360 Silver, ktoré bežia na nižších frekvenciách, ako u jej starších bratov. Snapdragon 460 je postavený na staršej 14 nm architektúre a podporuje až 21 MP hlavný fotoaparát.

Síce sa nejedná o oficiálne informácie o týchto procesoroch, no na blízkej konferencii CES 2018 sa zrejme nedozvieme nič nové. Keďže nám Qualcomm nové procesory ešte oficiálne nepredstavil, musíme počítať s tým, že nové smartfóny s týmito procesormi prídu zrejme až v druhej polovici roku 2018.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Seeking Alpha)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre