APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Microsoft Edge vám už čoskoro automaticky ušetrí nejaké peniaze pri online nakupovaní

Prehliadač od Microsoftu by mohol čoskoro prísť s funkciou automatického porovnávania cien na internete a s automatickým dopĺňaním zľavových kupónov

Internetový prehliadač Microsoft Edge, postavený na jadre Chromium, by mohol ešte v tomto roku priniesť dve zaujímavé funkcie, vďaka ktorým by naň mohlo „presedlať“ naozaj veľké množstvo používateľov. Podľa najnovších správ technologických portálov Bleeping Computer a Techdowns sa vývojári spoločnosti Microsoft pokúšajú o testovanie funkcií, ktoré by používateľom ušetrili nejaké to euro pri online nákupoch. Ako odhalili najnovšie testovacie verzie Canary, Microsoft pracuje hneď na dvoch zaujímavých funkcionalitách.

Automatické porovnávanie cien produktov

Prvou novinkou v rámci verzií Microsoft Edge Dev a Canary je funkcia s názvom „MSCollectionsPriceComparison“, ktorá už ako samotný názov napovedá slúži na automatické porovnávanie cien produktov na rôznych e-shopoch. Zaujímavosťou je, že funkcia nebude prechádzať náhodnými e-shopmi na internete, ale práve obchodmi, ktoré budete mať uložené vo svojej „Kolekcii“. Pri prehliadaní produktu by ste v budúcnosti mali naraziť na špeciálny odkaz „Porovnať ceny s inými predajcami“. Akonáhle na tento odkaz kliknete, prehliadač Bing by mal automaticky vyhľadať ten istý produkt na u vami zvolených predajcov. Aktuálne však funkcia podporuje iba americké predajné reťazce Amazon, BestBuy, Newegg, Walmart a Target no dúfame, že sa čoskoro dostane aj do európskych krajín, ako aj do našich končín.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Automatické dopĺňanie zľavových kupónov

Po bližšom skúmaní najnovších testovacích verzií prehliadača Edge narazili redaktori druhého spomínaného portálu na doposiaľ nezapnutú funkciu „zobrazovanie zľavových kupónov ako návrhov pre automatické dopĺňanie„. V praxi tak ide o automatické zobrazovanie zľavových kupónov pri nákupoch na internete. Funkcia však ešte nie je dostupná, no aj keď ide o experimentálnu funkciu, Microsoft prezrádza v bližšom popise funkcie bližšie detaily.

„Ak je funkcia zapnutá, Microsoft Edge zobrazí použiteľné kupóny na základe webstránky a informácií z košíka. Kupóny sa následne zobrazia ako návrhy automatického dopĺňania v blízkosti poľa na kupóny / zľavy pri uzatváraní objednávky. – Mac, Windows.“

Používatelia prehliadača Google Chrome sa s takouto funkciou možno už stretli, no pochopiteľne, nejedná sa o zabudovanú funkciu. Rozšírenie s názvom Honey je však populárne po celom svete a je dosť možné, že ho využíva aj veľká časť z našich čitateľov. Z vlastnej skúsenosti však môžme povedať, že toto rozšírenie vie byť v niektorých situáciách dosť otravné. Dostupnosť takýchto funkcionalít priamo v rozhraní prehliadača by však bola viac než len vítaná zrejme veľkou časťou používateľov prehliadača Edge, ale aj ostatných prehliadačov.

Via: Techradar.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close