SpravodajstvoTechnológie

MediaTek má v pláne predstaviť 6nm čip s podobnou architektúrou, aké má procesor Exynos 1080

Nakoniec spoločnosť nepredstaví 5nm procesor ako sa špekulovalo

Len niekoľko dní dozadu sa objavili správy, že spoločnosť MediaTek by mohla ešte v tomto roku predstaviť novú generáciu procesorov. Najnovšie portál gsmarena.com odvolávajúc sa na známeho leakera informácií, Digital Chat Station píše, že nová generácia procesorov bude vyrobená 6nm technológiou, hoci sa pôvodne špekulovalo o 5nm procesoroch. To však nie je všetko, čo sa dozvedáme.

Portál ďalej prezrádza, že procesor bude disponovať podobnou architektúrou ako procesor Exynos 1080, za ktorého vývojom stojí Samsung.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Kódové označenie procesora by malo byť podľa posledných informácií MT689x. Vybavený bude ďalej grafickým čipom Mali G-77. Portál ďalej odvolávajúc sa na Digital Chat Station píše, že procesor v známej platforme AnTuTu údajne prekonal bodovú hranicu 600-tisíc bodov. Ak by sa tieto informácie potvrdili, tak by to v praxi znamenalo, že procesor sa výkonnostne postaví vedľa procesorov Snapdragon 865, resp. Snapdragon 865+.

Aktuálne najvýkonnejším procesorom spoločnosti MediaTek, je procesor Dimensity 1000+, ktorý je vyrobený 7nm technológiou. Očakáva sa, že novopredstavený procesor bude poháňať  zariadenia v cenovej relácii už od 300 USD.  Zároveň by nemala chýbať ani podpora 5G konektivity.

Mimochodom, konkurenčná spoločnosť Qualcomm by mala v úvode budúceho mesiaca počas konferencie Tech Summit 2020 predstaviť procesor Snapdragon 875, ktorý má byť vyrobený 5nm technológiou. Nepôjde však o prvé procesory vyrobené touto technológiou. Medzičasom 5nm procesory predstavili spoločnosti Huawei a Apple. Ide konkrétne o procesor Kirin 9000, ktorý poháňa novú produktovú radu smartfónov Mate 40 a o procesor A14, ktorý nájdeme v nových iPhone 12 telefónoch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close