Z inteligentných hodiniek Garmin sa stáva ideálny spoločník pre tehotné ženy. Tieto nové funkcie u konkurencií nenájdete

Garmin pridáva nové režimy, ktoré sledujú a prispôsobujú aktivitu žien, ktoré sú tehotnými

Gramin_nove rezimy pre tehotne zeny
Zdroj: YouTube (Garmin)

Zatiaľ čo väčšina používateľov chytrých hodiniek baží po nových funkciách v podobe sledovania rôznych športových režimov, hlbších analýzach aktivity, či nových možnostiach komunikácie so smartfónom, tak na jednu veľkú skupinu ľudí sa zabúda. Sú nimi tehotné ženy, ktoré zostávajú na okraji záujmu mnohých vývojárov. To sa však v týchto dňoch mení, minimálne v prípade vývojárov softwaru, ktorý poháňa chytré hodinky spoločnosti Garmin.

Nové režimy, ktoré sú vo svete chytrých hodiniek unikátnymi

Spoločnosť Garmin prostredníctvom tlačovej správy v priebehu dnešného dňa oznámila, že prináša niekoľko pokročilých nových funkcií a režimov, ktoré sú výslovne určené pre tehotné režimy. Spoločnosť v súvislosti s novými funkciami píše:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Spoločnosť Garmin je naďalej odhodlaná vytvárať produkty a funkcie pre ženy počas všetkých životných etáp,“ uviedla Susan Lyman, viceprezidentka globálneho spotrebiteľského marketingu spoločnosti Garmin. „Pozitívna spätná väzba, ktorú sme dostali, keď sme spustili sledovanie menštruačného cyklu, bola jasným znamením, že naše zákazníčky hľadajú ďalšie možnosti využitia technológií na zlepšenie ich zdravia a kondície. Dúfame, že táto funkcia sledovania tehotenstva pomôže ženám pochopiť, ako ich tehotenstvo súvisí s ich aktívnym životným štýlom a celkovou pohodou.“

Garmin prináša pokročilé funkcie

Garmin v rámci publikovanej správy píše, že nové funkcie umožňujú sledovať fyzicky stav užívateľky v priebehu plynúceho času, ako sa blíži dátum pôrodu. Ide o informácie ako tep, koncentrácia glukózy v krvi, úroveň stresu a podobne. Hlavnou funkciou nových režimov však je, sledovanie kondície ženy počas tehotenstva pričom so skracujúcim termínom, sa upravujú stanovené ciele, prípadne aktivity tak, aby nebolo ohrozené dieťa a zároveň, aby žena mala dostatok zdravého pohybu.

Spoločnosť ďalej prezrádza, že hodinky sú schopnými upozorňovať na neštandardný srdcový tep, monitorovať hydratáciu, či dokonca úplne pozastaviť fyzickú aktivitu. Garmin ďalej hovorí, že nové režimy sledujú viac ako 30 rôznych ukazovateľov, ktoré sú ukladané do aplikácie, aby mohli byť v prípade potreby diskutované s doktorom. Zaujímavosťou je, že prostredníctvom aplikácie Contraction Timer Connect IQ umožňuje budúcej mamičke sledovať trvanie a frekvenciu pôrodných kontrakcií z kompatibilných hodiniek Garmin.

Garmin v závere dodáva, že nové funkcie budú dostupnými pre viacero zariadení z produktových rád Venu, Vívoactive, Forerunner a Fēnix.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre