Máme prvé informácie, kedy sa Slováci budú môcť po prvýkrát zoznámiť s HarmonyOS!

Pýtali sme sa Huaweiu, kedy uvoľní HarmonyOS v našom regióne.

Huawei HarmonyOS_predstavenie iperacneho systemu
Zdroj: YouTube (Huawei)

Spoločnosť Huawei 2. júna oficiálne predstavila HarmonyOS pre smartfóny. Paradoxom je, že stredobodom mali byť mobilné telefóny, tak v skutočnosti celé predstavenie nového OS bolo o tom, ako môžu zariadenia poháňané novým operačným systémom medzi sebou komunikovať a to bez ohľadu na to, do akej kategórie patria. Huawei ukázal niečo, čo sme doposiaľ nevideli, bohaté možnosti komunikácie medzi zariadeniami. Mnohí operačný systém následne opisovali rôznymi superlatívmi. My sme neboli výnimkou.

Samozrejme, hneď ako bol nový OS predstavený, tak prvá otázka, ktorú sa všetci pýtali, bola: „Kedy dostaneme HarmonyOS do svojich smartfónov?“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Medzičasom sa do obehu dostal prvý zoznam smartfónov, na ktoré môžeme čakať aktualizáciu s novým operačným systémom. Rovnako na svetlo sveta vyplávala informácia, koľko zariadení bolo medzičasom aktualizovaných.

Kedy si budú môcť Slováci vyskúšať HarmonyOS?

Aktuálne bolo aktualizovaných už niekoľko miliónov zariadení na HarmonyOS. Ide však o zariadenia, ktoré sú dostupné naprieč domácou Čínou. Samozrejme, Európanov, teda aj nás, najviac zaujíma, kedy Huawei uvoľní HarmonyOS aj pre náš región. Práve na toto sme sa pýtali slovenskej pobočky spoločnosti.

Máme pre vás dve správy. Prvou sklameme nedočkavcov, ktorí by ho chceli mať už vo svojich zariadeniach. Na druhej strane, v našom regióne sa budeme môcť už čoskoro zoznámiť s HarmonyOS, nie však v smartfóne, ale v chytrých hodinkách. Vyjadrenie spoločnosti ohľadne dostupnosti HarmonyOS v našom regióne, si môžete prečítať nižšie.

“Huawei svoje plány pre spustenie Harmony OS na existujúcich zariadeniach zatiaľ nezverejnil. Tento rok však v našom regióne neplánujeme komerčné uvoľnenie systému na nových ani starších smartfónoch. Slovenskí používatelia si môžu prvýkrát vyskúšať Harmony OS na smart hodinkách Watch 3 série, ktorá príde do predaja už budúci mesiac.” hovorí Ela Dekánková, PR manažérka spoločnosti Huawei pre Slovensko.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre