Filmy a seriálySpravodajstvo

Lacnejšie predplatné pre Netflix nemusí byť pre každého: Reklamy nebudú jediným obmedzením služby!

Netflix s reklamami zrejme nebude atraktívny pre každého. Okrem reklám by mali priniesť obmedzenie aj v obsahu, ktorý služba ponúkne.

Nie je tomu dlho odkedy Netflix oznámil, že zvažuje aj lacnejšie predplatné pre svojich používateľov. Nový program je dnes už v príprave a čo o ňom zatiaľ vieme je, že ponúkne nižšiu cenu výmenou za reklamy. Reklamy by predplatiteľom ani zďaleka nevadili toľko, ako by im mohli prekážať iné obmedzenia, ktoré by sa služby týkali. V poslednej dobe sa ohľadom tejto známej streamovacej služby hýbe mnoho informácií a jednou z nich je aj informácia o obmedzení obsahu pri lacnejšom predplatnom. Ako by teda nový plán pre predplatiteľov mohol vyzerať? Bližšie informácie ohľadom tohto plánu nám prináša portál androidauthority.com.

Netflix čaká v blízkej dobe viacero zmien

Časy, kedy najznámejšia steamovacia služba pre filmy a seriály bola bezkonkurenčou službou sú už minulosťou. V poslednej dobe Netflix oznámil viacero neúspechov a taktiež fakt, že čoraz viac predplatiteľov ruší svoje predplatné. Aj toto bude zrejme jedným z dôvodov, prečo sa spoločnosť rozhodla pre významné zmeny, medzi ktoré bude patriť aj lacnejší program. Ten si bude môcť služba dovoliť výmenou za reklamy, ktoré sa v službe budú zobrazovať. Na tomto programe má však pracovať aj spoločnosť Microsoft, ktorá by mala obľúbenú streamovaciu službu odkúpiť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nový program by mal medzi používateľov prísť začiatkom budúceho roka, no reklamy nebudú jedinou zmenou, ktorá bude v lacnejšom programe oproti tomu klasickému. Všetci dobre vieme, že služba Netflix ponúka bohatú ponuku vlastného obsahu ako seriály, či filmy. Okrem toho však prináša aj mnoho iných snímkov od iných výrobcov. Tie by sa však v lacnejšom programe s reklamami mali zobraziť v obmedzenom množstve. Za nižšiu cenu by sme teda mali dostať menej muziky, teda v tomto prípade menej filmového a seriálového obsahu.

Predplatiteľom sa táto zmena páčiť nemusí

Streamovacia platforma Netflix dlhodobo patrila medzi jednotky vo svojom obore. V poslednej dobe však celosvetovo expandovali aj konkurenčné služby, vzhľadom k čomu musel Netflix prestať ponúkať niektoré populárne tituly. Viacerí predplatitelia teda vsadili na konkurenciu, a to už z mnohých dôvodov. Jedným z nich je určite obsah, ktorý konkurencia ponúka, keďže viacero titulov prešlo z ponuky Netflixu do ponuky konkurencie ako je HBO Max, či Disney+. Rovnako však musíme brať do úvahy aj cenu predplatného, ktorá je u konkurencie častokrát nižšia.

Používatelia tejto streamovacej služby riešili ceny streamovacích služieb po svojom a zdieľali si heslá. To sa ale Netflixu nepáčilo a gigant medzi streamovacími platformami sa snažil tomuto predchádzať. Jedným z krokov pre ukončenie zdieľaní hesiel má byť aj lacnejšie predplatné spolu s reklamami. Ako sa však bude službe dariť s plánom, ktorý by ponúkol reklamy a menej obsahu zatiaľ nevieme. Budeme dúfať, že Netflix nám ponúkne dostatočne atraktívnu cenu k tomu, aby sme na ponuku s menej obsahom nakoniec pristúpili. Staršie a drahšie plány však budú v ponuke aj naďalej.

Zvážili by ste plán s reklamami a menej obsahom? Alebo by ste radšej ostali pri staršom a drahšom pláne (so zdieľadním hesiel)? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close