Zariadenia

Kúpili ste si smartfón? Pozrite sa či je lepšie obnoviť jeho nastavenia zo zálohy alebo ho nastaviť nanovo!

Nastaviť si nový smartfón nemusí byť také jednoduché. Pozrite sa či je lepšie ho nastaviť od základu alebo siahnuť po obnovení zo zálohy.

Obdobie Vianoc je zvyčajne najbohatším obdobím na novú elektroniku a najmä smartfóny. Práve v tomto období sa totiž viacero používateľov rozhodne, že siahne po novom telefóne, keďže jeho starší model už nezvláda požadované úkony či má dokonca rozbitý displej. Nový smartfón je teda skvelým darčekom na Vianoce, ktorý obdarovaný určite využije. Po prvotnej radosti z nového zariadenia však prichádza jeho nastavovanie a zavádzanie všetkých personalizovaných možností. Je však lepšie takýto telefón nastaviť nanovo alebo ho môžeme pokojne nastaviť aj zo zálohy? Túto otázku si pravdepodobne pokladajú viacerí majitelia nových telefónov, ktorí sa chystajú na ich nastavovanie. A my vám na ňu teraz odpovieme v našom článku.

Prečo je lepšie obnoviť náš smartfón zo zálohy

Povedzme si úprimne, nie každému sa chce nastavovať každé jedno nastavenie manuálne a nastavenie telefónu zo zálohy je častokrát rýchlejšie a jednoduchšie. Pri prvotnom spustení nového zariadenia nám navyše Google ponúkne preniesť si všetky nastavenia bezdrôtovo a pri prepojení telefónov káblom nám vie ponúknuť aj prenos súborov. Takýmto spôsobom sa nám nový smartfón vie nastaviť už v priebehu desiatok minút, pričom do hodiny môžeme mať nové zariadenie v rovnakom stave, v akom bol náš starý model. Nemusíme sa tak trápiť rôznymi cloudovými službami či prenosom fotografií a videí cez počítač.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Výhodou obnovenia telefónu zo zálohy je tiež to, že zálohu si častokrát vytvárame automaticky. Len málokto dnes nevyužíva automatické zálohovanie fotografií na svoj disk, pričom obnovenie súborov zo zálohy sa nám tak môže zrýchliť aj týmto procesom. Časová efektivita je však pravdepodobne jedinou významnou výhodou obnovenia nového telefónu zo zálohy. Ak teda máte viac času, pozrite sa, prečo by ste mali svoj smartfón radšej nastaviť nanovo.

Nastavenie nanovo vie zabrať viac času

A aj keď s nastavovaním nového zariadenia zaberieme viac času, dokáže so sebou priniesť viacero výhod. Pri obnovení zálohy totiž prenesiete do svojho nového telefónu aj nepotrebné súbory. Ak si však všetko nastavíte nanovo, vynecháte nepotrebné súbory a môžete tak ušetriť množstvo miesta na vašom úložisku. Automatický prenos súborov navyše môže zredukovať kvalitu vašich prenesených súborov, s čím by ste sa určite neradi stretli. Váš smartfón navyše môže niektoré súbory vynechať, ak siahneme po automatickom prenose a obnove z cloudu.

Keď si však prenesieme súbory manuálne, máme istotu, že sme na nič nezabudli. Podstatným argumentom prečo by sme si svoj smartfón mali nastavovať nanovo je, že staršie zálohy z iných telefónov môžu byť nekompatibilné s novým zariadením. Táto nekompatibilita môže spôsobovať rôzne problémy telefónu spojené so zníženým výkonom zariadenia alebo horšou funkciou niektorých súčastí zariadenia. Zálohy navyše môžu priamo v sebe niesť nejaké chyby, ktoré sa dokážu preniesť aj nového smartfónu. V prípade že teda máte čas na nastavenie telefónu úplne od začiatku, radšej tak spravte.

Nastavujete si svoj smartfón zvyčajne zo zálohy alebo od základov? A využívate vo svojom zariadení automatické zálohovanie súborov? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close