Ktorý výrobca smartfónov má najspokojnejších zákazníkov? Ako dopadla vaša značka telefónu?!

Prieskum odhaľuje, že najspokojnejší majitelia smartfónov sú ľudia, ktorí vlastnia telefóny značiek Apple, Huawei a Xiaomi.

smartfon
Zdroj: YouTube (TechLine)

Naše telefóny nosíme so seba prakticky všade. Vstávame s nimi, zaspávame, chodíme na toaletu, pracujeme cez ne, ale aj pristupujeme ku zábave. Inými slovami, stali sa neodlúčiteľnou súčasťou našich životov. Portál xmobile.sk (via gizchina.com) najnovšie upozorňuje na zaujímavý prieskum, ktorý sa venoval téme, aká značka smartfónov má najspokojnejších zákazníkov.

Predtým, ako sa vrhneme do výsledkov prieskumu, tak je potrebné uviesť, že prieskum realizovala agentúra Chnbrand, ktorá sa dopytovala čínskych používateľov telefónov. Výsledky prieskumu je preto potrebné brať skôr ako odrazový mostík, než ako prieskum, ktorý sa dá v plnej miere aplikovať v našich končinách. Ale aj napriek tomu, ide o zaujímavé informácie. Prejdime teraz k výsledkom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Dominuje Apple. V tesnom závese je Huawei a Xiaomi

Vôbec najspokojnejších zákazníkov má americký Apple, ktorý získal 86,2 bodov. V prieskume sa darilo aj stále slabnúcej značke Huawei, ktorá v dôsledku sankcií zo strany amerických úradov, predáva čoraz menej zariadení. Ale aj napriek tomu, Huawei dosiahol 85,5 bodov, čím si vydobyl striebornú pozíciu. Prvú trojicu uzatvára Xiaomi, ktoré získalo 83,1 bodov.

Štvrtú pozíciu sa podarilo ukoristiť spoločnosti Oppo, ktorá je zároveň i skokanom v tomto rebríčku. Dôvodom je, že rok dozadu skončila na 9. priečke. V každom prípade spoločnosť získala 76,1 bodov. Potom nasleduje Honor s 75,2 bodmi. Pre tých, ktorí nevedia, tak značka telefónov v minulosti patrila pod krídla Huaweiu. Koncom roka 2020 ale prešla do vlastníctva inej spoločnosti. Novými hráčmi v tomto rebríčku sú IQOO (74,2 bodov) a Redmi (73,7). Pohoršilo si ale vivo, ktoré získalo 67,4 bodov a na deviatej priečke skončil kórejský Samsung s 67 bodmi.

rebricek spokojnosti majitelov smartfonov podla znacky
Zdroj: Chnbrand

Záverom je potrebné uviesť, že Chnbrand posudzuje spokojnosť zákazníkov na základe viacerých faktoroch, z ktorých vypočítava skóre C-CSI. Ide napríklad o premenné, ako je lojalita zákazníkov, celková spokojnosť s telefónom a ďalšie.

Akej značky smartfón vlastníte vy a ste s ním spokojný? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch alebo na sociálnych sieťach.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre