Xiaomi predstavilo svoje najnovšie modely: Toto je skladateľný Xiaomi MIX Fold 2 a vrcholný Redmi K50 Ultra!

Pozrite sa, čo všetko priniesol každoročný príhovor CEO spoločnosti Xiaomi. Medzi novinky patril napríklad Xiaomi MIX Fold 2.

Xiaomi MIX Fold 2 main
Zdroj: Xiaomi

Ďalší rok nám ubehol a my sme sa opäť mohli zúčastniť každoročného príhovoru CEO spoločnosti Xiaomi, Lei Juna. Ten nám okrem svojich cieľov a príbehov priniesol aj niekoľko noviniek v podobe smartfónov a inej elektroniky, a preto sa teraz pozrieme na dve najvýznamnejšie novinky, aké sa nám dnes ukázali. Rozprávame sa o novej generácii skladateľného smartfónu Xiaomi MIX Fold 2, ktorý v porovnaní s prvou generáciou skladateľného modelu ušiel veľký kus cesty. Ukázal sa však aj Redmi K50 Ultra, ktorý bude základom pre globálny Xiaomi 12T Pro. Dosť však bolo rečí, určite vás zaujíma, ako dnešné odhalenie počas každoročného príhovoru prebiehalo. Poďme sa teda na to pozrieť spoločne.

Xiaomi MIX Fold 2

Problémom skladateľných smartfónov bola doteraz ich konštrukcia, ktorá bola zväčša nekompaktná. To sa však mení s druhou generáciou takýchto smartfónov od Xiaomi, ktorý prináša len 5.4mm hrubé telo pri rozložení. Model je teda len o malý kúsok širší ako jeho USB-C port na nabíjanie. Čo sa týka displeja, zložený smartfón nám ponúka 6.56″ AMOLED displej s FHD+ rozlíšením a podporou 120Hz obnovovacej frekvencie, pričom pri rozložení sa stretávame s 8.02″ LTPO2 AMOLED displejom, 2K+ rozlíšením a rovnakou obnovovacou frekvenciou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi MIX Fold 2 launch
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi MIX Fold 2 poháňa čipset Snapdragon 8+ Gen 1, aktuálne najvýkonnejším čipsetom od spoločnosti Qualcomm. Čo sa týka výdrže smartfónu, v zariadení nájdeme 4500mAh batériu, ktorá nám vydrží pokojne aj jeden deň používania. Nabíjať sa smartfón môže až 67W adaptérom pre nabíjanie. Prejdime však ku kamere, na ktorej v tomto prípade spolupracovala spoločnosť Leica. Hlavný snímač kamery ponúka 50mpx a ide o snímač Sony IMX766, ktorý sme mohli nájsť aj v Xiaomi 12. Skladateľný smartfón ďalej prináša 13mpx ultraširoký snímač a 8mpx telefoto snímač s 2x optickým zoomom. Selfie kamera ponúkne 20mpx snímač, no pri rozložení smartfónu môžeme pre selfie využiť aj Sony IMX766 s technológiou od Leicy.

Xiaomi MIX Fold 2 displej
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi MIX Fold 2 bude poháňať nadstavba MIUI Fold, ktorá je prispôsobená špeciálne pre skladateľné smartfóny. Štartovacia cena pre nový model bude 8999 čínskych juanov, teda približne 1300€ v prepočte.

Redmi K50 Ultra

Model s označením Redmi K50 Ultra poháňa čipset Snapdragon 8+ Gen 1, pričom ide o čínsku verziu modelu modelu Xiaomi 12T Pro, ktorý sa dostane aj do Európy. Jeho prednosťou je 1.5K AMOLED displej s podporou 120Hz obnovovacej frekvencie. Prináša však aj podporu pre Dolby Vision a HDR10+. Displej je rovný a neponúka zakrivenie rovnako, ako tomu bolo v prípade vlajkových modelov z radu Xiaomi 12. V tomto prípade sa však rozprávame o smartfóne s 5000mAh batériou a podporou pre 120W nabíjanie, takže tam, kde Redmi ubralo, inde zasa prinieslo prémiové funkcie.

Redmi K50 Ultra
Zdroj: Xiaomi

Kamera smartfónu pozostáva z troch snímačov. Hlavný snímač má 108mpx, pričom ho dopĺňa 8mpx ultraširoký a 2mpx makro snímač. Kamera je v tomto prípade skôr priemerom, no ak sa s ňou dostatočne pohráme, môžeme získať špičkové výsledky. Narozdiel o Xiaomi MIX Fold 2, v Redmi K50 Ultra však nenájdeme kameru od Leicy. Cena modelu začína na úrovni 2999 juanov, teda v prepočte 430€.

Čo poviete na novinky smartfónov v podaní Xiaomi MIX Fold 2 a Redmi K50 Ultra? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre