Huawei sa vyjadril k predaju dcérskej spoločnosti Honor: „Tento krok spravil Honor s cieľom zabezpečiť svoje vlastné prežitie“

Huawei potvrdzuje, že predáva spoločnosť Honor. Cieľom tejto transakcie je, aby značka Honor prežila

spolocnost honor
Zdroj: Flickr.com (Kārlis Dambrāns)

Len niekoľko dní dozadu sme upozorňovali na správy, ktoré hovorili o možnom predaji spoločnosti Honor, ktorú vlastní Huawei. S informáciami prišiel známy spravodajský portál, Reuters. Podľa vtedy publikovaných správ, záujem o spoločnosť mala IT skupina Digital China Group a vláda v Šen-čene. Aká je však skutočnosť, plánuje Huawei odpredať Honor? Spoločnosť sa k tejto téme vyjadrila prostredníctvom oficiálnej tlačovej správy.

„K tomuto kroku sme boli donútení. Dôvodom sú  pretrvávajúce sankcie“

Nie je žiadnym tajomstvom, že Huawei je aktuálne pod veľkým tlakom sankcií zo strany amerických úradov, hoci v posledných dňoch došlo k ich miernemu uvoľneniu. Ale aj napriek tomu môžeme hovoriť veľkých problémoch, s ktorými sa musí spoločnosť pasovať na dennej báze.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podľa publikovanej tlačovej správy, tento tlak bol dôvodom odpredaja spoločnosti Honor.

„Spotrebiteľské podnikanie spoločnosti Huawei je v poslednej dobe pod obrovským tlakom. Dôvodom bola pretrvávajúca nedostupnosť technických prvkov potrebných pre naše podnikanie v oblasti mobilných telefónov. Spoločnosť Huawei Investment & Holding Co., Ltd. sa tak rozhodla predať všetky svoje obchodné aktíva spoločnosti Honor spoločnosti Shenzhen Zhixin New Information Technology Co., Ltd. Tento predaj pomôže predajcom a dodávateľským kanálom spoločnosti Honor prekonať toto ťažké obdobie.“ píše sa v tlačovej správe publikovanej spoločnosťou Huawei.

Huawei ďalej dodáva, že po dokončení transakcie nebude mať žiaden podiel v spoločnosti Honor a ani sa nebude podieľať na žiadnych obchodných aktivitách, či rozhodovacích činnostiach. Tento krok spoločnosť obhajuje slovami, že  cieľom bolo prežitie značky.

„Tento krok urobil priemyselný reťazec spoločnosti Honor s cieľom zabezpečiť svoje vlastné prežitie.“ píše Huawei.

Spoločnosť v závere tlačovej správy píše, že od roku 2013 Honor distribuoval viac ako 70 miliónov smartfón ročne. Výšku objemu transakcie predaja spoločnosť doposiaľ nebola nezverejnená.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre