Koniec apríla na Netflixe: Aké novinky sa oplatí pozrieť?

Spoločnosť Netflix pridala do svojej ponuky počas apríla niekoľko kvalitných filmov a seriálov. Čo si vybrať?

novinky netflix
Zdroj: YouTube (Netflix, Totalfilm.cz), Úprava: Vosveteit.sk

Hoci Netflix v nedávnej dobe zaznamenal výrazný prepad v počte používateľov, tak aj napriek tomu si ponuku spoločnosť stále drží na vysokej úrovni. Hoci tento mesiac chýbajú výraznejšie projekty z „vlastnej dielne“, pod štítkom Netflix Originals, tak aj napriek tomu do ponuky pribudli ďalšie naozaj kvalitné kúsky. Čo by sme nemali prehliadnuť?

Yakamoz S-245

Seriál Yakamoz S-245 prichádza z tureckej produkcie a rozpráva príbeh posádky ponorky, ktorá musí bojovať o holý život. Seriál je zasadený do verzie Zeme, ktorú postihla katastrofa. Okrem nebezpečenstva, ktoré na posádku čaká mimo ponorky, sa musí vysporiadať aj s hrozbou vo vnútri plavidla. Seriál zdieľa svet s ďalším úspešným seriálom Za tieňom noci.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Russian Doll

Druhá séria podmanivého sci-fi seriálu sa už dostala do ponuky Netflixu. Sledujte príbeh 36-ročnej Nadie, ktorá sa pokúša dostať sa z narodeninovej oslavy. Problém je, že zakaždým keď sa pokúsi o odchod, umiera. Prvá séria ponúkla zaujímavú premisu a druhá séria rozhodne nezaostáva. Ponorte sa do pútavého psychologického thrilleru s prvkami komédie.

Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

Populárna séria dokumentov Conversations with a Killer pokračuje. Do ponuky pridala spoločnosť Netflix ďalší fantastický rozhovor s jedným z najznámejších sériových vrahov. John Wayne sa stýkal s mocnými ľuďmi a lovil tých najzraniteľnejších. Na prvý pohľad usmievavý človek, no pod úsmevom sa ukrýva myseľ sadistického sériového vraha.

Chyby

V ponuke Netflixu nájdete aj prekvapivo dobrú českú drámu, Chyby. Príbeh zachytáva romantický vzťah Emy Tomáša, ktorý naruší Emina minulosť v priemysle filmov pre dospelých. O túto výbornú spoločenskú drámu sa zaslúžil režisér Ján Prušinovský.

Úsmevy smutných mužov

Ďalší český film môžete nájsť v ponuke Netflixu. Hoci nejde o novinku, príbeh tohto filmu je založený na románe Josefa Formánka. Čaká na vás drsný príbeh z protialkoholickej liečebne, kde partia mužov bojuje so svojimi závislosťami. Tešiť sa môžete na fantastické herecké výkony, hlavne Davida Švehlíka, ktorý stvárnil postavu spisovateľa, ktorý si alkoholom nahrádza svoju múzu.

Staříci

Absurdná a temná dráma. Tak by sa mohol v skratke opísať český film Staříci. Príbeh dvoch mužov, ktorí sa rozhodli pomstiť starému bacharovi, vytvára neobyčajne drsný „road movie“. V ceste za pomstou dvojici bráni aj demencia, či iné starecké choroby. Túžba po pomste ale prekonáva aj invalidný vozík.

Slávne národné parky

Netflix to s dokumentárnymi filmami vie. Dôkazom sú aj Slávne národné parky, dokument, v ktorom vystúpil aj bývalý prezident USA, Barack Obama. Prejdite sa s ním množstvom nádherných miest, naprieč celými Spojenými štátmi. Do ponuky Netflixu sa dokument dostal len nedávno, presnejšie 16. 4. 2022.

Našli ste si medzi obsahom vyššie niečo, čo vás zaujalo na toľko, že si zo pozriete? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre