Ako skryť zoznam priateľov na Facebooku pred cudzími ľuďmi? Túto funkciu si hneď teraz zapnite!

Stalkeri vedia využiť akúkoľvek informáciu o vás, aj taký zoznam priateľov na Facebooku. Vy ho pred zvedavými očami ale viete skryť.

ako skryt priatelov na facebooku
Zdroj: Vosveteit.sk

Dnešný online svet je o získavaní čo najväčšieho kvanta informácií. V spojení so získavaním rôznych typov údajov sa zväčša spájajú rôzne technologické firmy.  Špehovanie ale prebieha aj na oveľa nižšej úrovni.

Poskytnite vašim priateľom viac súkromia

Ľudská bytosť je zvedavá a aj preto je na internete obrovské množstvo stalkerov, ktorým online prostredie poskytuje neuveriteľné možnosti na sledovanie. Sme síce na sociálnej sieti, no nie každému môže byť príjemné to, že jeho príspevky či zoznam priateľov môže vidieť prakticky ktokoľvek. Tomu, ako pred verejnosťou skryť príspevky na svojej nástenke sme sa venovali v tomto článku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V tom dnešnom by sme sa pozreli (nielen) na zvýšenie súkromia vašich priateľov. Stalkeri sa totiž zväčša nezamerajú iba na jednu osobu. Svoje nadobudnuté informácie radi všelijako prepájajú, v čom im vie váš zoznam priateľov poslúžiť viac než dobre. Preto si dnes ukážeme to, ako viete pred verejnosťou skryť váš zoznam priateľov.

Ako skryť zoznam priateľov?

Na zmenu nastavenia zobrazovania zoznamu vašich priateľov prejdite do vášho profilu. V menu pod vašim menom sa prekliknite do sekcie Priatelia. V tejto sekcii vidíte všetkých svojich priateľov, no my sa zameriame na menu, ktoré sa v tomto zozname priateľov nachádza v pravom hornom rohu (tri bodky, nepomýľte si ich s troma bodkami v menu vyššie).

facebook zoznam priateľov
Zdroj: vosveteit.sk

Kliknutím na dané tri bodky sa otvorí jednoduché menu, v ktorom je iba jediná možnosť s názvom Upraviť nastavenia súkromia.

facebook upraviť nastavenia súkromia
Zdroj: vosveteit.sk

Kliknutím na túto možnosť sa vám otvorí okno, v ktorom viete zmeniť nastavenia zobrazovania nielen priateľov, ale aj zoznamu ľudí a stránok, ktoré sledujete. V tomto menu sa viete porozhliadnuť, no my sa zameriame na zoznam priateľov, preto kliknite na tlačidlo napravo od možnosti Zoznam priateľov.

facebook upraviť nastavenia súkromia 2
Zdroj: vosveteit.sk

To vám otvorí okno, v ktorom si viete nastaviť to, komu sa váš zoznam priateľov zobrazí. Môže ísť iba o vašich priateľov, určitú vybranú skupinu ľudí, alebo viete zoznam skryť pred každým, výber je na vás.

facebook výber publika priatelia
Zdroj: vosveteit.sk

Po výbere možnosti sa nastavenia automaticky uloží, nemusíte kliknúť na žiadne tlačidlo Uložiť.

Veríme, že vám tento návod pomôže k lepšiemu súkromiu na sociálnej sieti Facebook. Stalkeri sa ale vyskytujú na rôznych platformách. V tomto článku sme sa napríklad venovali tomu, ako sa pred takým stalkerom skryť v aplikácii WhatsApp.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre