SamsungSpravodajstvo

Koľko vydrží displej modelu Samsung Galaxy Z Flip5 a Galaxy Z Fold5? Záleží to od podmienok?

Samsung Galaxy Z Flip5 a Galaxy Z Fold5 sú skutočne odolnými smartfónmi v oblasti displeja. Pozrite sa, koľko zložení zvládnu.

Skladateľné smartfóny sú pre mnohých používateľov ešte stále niečím nepredstaviteľným. Aj keď sú tieto modely na trhu už niekoľko rokov a technológie sa neustále zlepšujú, tak im stále mnohí úplne nedôverujú. Najčastejšími obavami sú pritom obavy z poškodenia displeja, pričom používatelia neveria tomu, že sa displeje po chvíľke nepoškodia. Len nedávno na trh prišla nová generácia skladateľných smartfónov od spoločnosti Samsung, pričom modely získali označenie Galaxy Z Flip5 a Galaxy Z Fold5. Juhokórejský gigant nám pritom na svojich stránkach upresnil, akú výdrž a odolnosť majú ich nové displeje pri sklápaní. A ak sa aj vy stále obávate z poškodenia smartfónov so skladateľným displejom, mali by ste sa na tieto údaje taktiež pozrieť.

Odolnosť displejov u Galaxy Z Flip5 a Galaxy Z Fold5 záleží od podmienok

Keďže obavy z výdrže displejov skladateľných smartfónov sú stále častou témou používateľov smartfónov, Samsung sa rozhodol prezentovať výdrž displejov ich nových „skladačiek“. Modely Samsung Galaxy Z Flip5 a Galaxy Z Fold5 pritom využívajú novú generáciu skladateľných displejov s mnohými vylepšeniami. Medzi tieto vylepšenia patrí samozrejme aj navýšenie možného počtu zložení displeja, ktorý záleží od podmienok. Smartfóny pritom podľa Samsungu vydržia aj v extrémnych podmienkach, pričom by sme sa na to ale nemali spoliehať. Aj napriek týmto štatistikám totiž platí, že by sme naše smartfóny nemali vystavovať príliš vysokým alebo nízkym teplotám.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Skladateľné displeje Galaxy Z Fold5, Galaxy Z Flip5
Zdroj: Samsung

Podľa Samsungu však váš nový Galaxy Z Flip5 alebo Galaxy Z Fold5 dokáže v teplote -20°C zvládnuť až 30 000 zložení. Toto číslo sa ale výraznejšie navyšuje vo chvíli, keď máme svoj telefón v iných teplotných podmienkach. Ak by sme totiž tento telefón využívali pri extrémnych 60°C, zvládol by až 150 000 zložení. Nové „skladačky“ by sme ale mali ideálne využívať pri približne 25°C. V týchto podmienkach pritom dokáže displej vydržať až 200 000 zložení, čo určite nie je málo. Pri bežnom používaní telefónu totiž toľkoto zložení ani len nedosiahneme.

Nové skladateľné smartfóny však majú viacero výhod

Okrem veľkej výdrže displejov v oblasti skladania majú nové skladateľné smartfóny od Samsungu aj výhody v podobe nového mechanizmu skladania. Modely Galaxy Z Flip5 a Galaxy Z Fold5 pritom už nemajú medzeru medzi displejmi keď ich zložíme. Vylepšením si podľa slov Samsungu prešli aj snímače fotoaparátu pod displejom, pričom obsah zobrazený pod nimi má byť jasnejší a kamery zasa menej nápadné. Nemáme čo dodať, nová generácia sa Samsungu skutočne vydarila, pričom v porovnaní s poslednou generáciou ponúka množstvo vylepšení.

Dôverujete smartfónom so skladateľným displejom? Alebo by ste zatiaľ do skladateľného smartfónu nešli? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close