Kde ste zaparkovali? Google Mapy ponúkajú užitočnú funkciu, vďaka ktorej nájdete, kde ste nechali auto

Či už zaparkujete na koncerte medzi stovkami iných vozidiel alebo v cudzom meste, s Google Mapami sa už nestratíte.

Google Mapy ponúkajú skrytú, no užitočnú funkciu
Zdroj: Unsplash (John Matychuk), Pixabay (Tumisu), Úprava: Vosveteit.sk

Ak chceme niekam ísť, Google Mapy sú našim nenahraditeľným pomocníkom. Hoci na trhu existuje niekoľko navigácií, spoločnosť Google do svojich máp vložila množstvo jedinečných funkcií, ktoré nám pomôžu nielen za volantom, ale aj mimo neho.  

Niektoré funkcie sú na očiach a dobre známe, iné treba v nastaveniach trošku pohľadať. Od roku 2017 majú Google Mapy funkciu, ktorú by ste určite začali využívať, keby nebola dobre ukrytá v rôznych nastaveniach. Predstavte si že idete na koncert, alebo na iné podujatie, kde na obrovských parkoviskách stoja stovky áut. Nájsť to naše môže byť niekedy problém, no v tomto smere Google mapy ponúkajú možnosť označiť, kde ste auto zaparkovali.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nemusí to však byť len veľký koncert. Kľudne môžete nájsť parkovisko v cudzom meste a následne zabudnúť, kde presne sa nachádza. V tomto smere je označenie parkovania funkcia na nezaplatenie. Lenže ako sa ku nej dostať?  

Označte si v Google Mapách parkovanie 

Ako sme už naznačili, ide o funkciu, ktorá je v aplikácií celkom dobre schovaná. Zároveň ale musíme povedať že akonáhle ju “objavíte” prístup k nej je veľmi jednoduchý. Stačí, ak si otvoríte aplikáciu Google Mapy a kliknete na modrú bodku, ktorá symbolizuje vašu polohu. Otvorí sa vám menu vaša poloha, kde nájdete možnosť uložiť parkovanie.  

Google Mapy ponúkajú skrytú, no užitočnú funkciu
Zdroj: Vosveteit.sk

Po uložení parkovania si môžete spodnú lištu vytiahnuť hore, kde uvidíte dodatočné možnosti. Jednou je napríklad možnosť napísať si poznámku k parkovaniu. Tam si môžete napísať hocičo, čo je pre vás užitočné, napríklad detaily ohľadom parkovania. Zároveň si môžete nastaviť aj čas, ktorý vás upozorní keď vám bude končiť parkovné.  

Google Mapy ponúkajú skrytú, no užitočnú funkciu
Zdroj: Vosveteit.sk

Či už si vytvoríte poznámku alebo nie, Google mapy vám vytvoria na mape červenú ikonku s nápisom tu ste zaparkovali.  

Google Mapy ponúkajú skrytú, no užitočnú funkciu
Zdroj: Vosveteit.sk

Ak už túto pomôcku potrebovať nebudete, stačí na ňu opäť kliknúť a na spodnej lište zvoliť možnosť vymazať. Len málokoho napadne kliknúť na vlastnú polohu a cez ňu skúsiť vytvoriť si na mape označenie parkovania. Neintuitívnou je aj z hľadiska toho, že musíte kliknúť na vlastnú polohu. Ak by ste sa nachádzali povedzme o tri ulice ďalej, nemôžete označiť parkovanie takýmto spôsobom. V Google Mapách si stále môžete vytvoriť tradičný štítok, no tam nenájdete napríklad možnosť nastaviť si časovač parkovného.  

Funkcia uloženia parkovania teda predpokladá, že ste priamo pri aute, keď túto možnosť nastavujete. Na jednu stranu ide o mimoriadne užitočnú funkciu na koncertoch, alebo v cudzom meste, na druhú stranu netreba dlho rozmýšľať nad tým, ako by sa dala ešte vylepšiť. Každopádne dokáže vám pomôcť aj v takomto stave a akonáhle sa s ňou oboznámite viac, už nikdy nebudete mať problém nájsť svoje auto.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre