Ako si cez Google Mapy môžete naplánovať cestu prostredníctvom mestskej hromadnej dopravy?

Google Mapy ponúkajú aj možnosť navigácie s využitím mestskej hromadnej dopravy vo väčších mestách. Pozrite sa, ako môžete túto funkciu využiť.

Ako využiť navigáciu cez MHD v Google mapách?
Zdroj: Unsplash (Mika Baumeister), Pixabay ( FiveFlowersForFamilyFirst), Wikimedia (Google Inc.), Úprava: Vosveteit.sk

Aplikáciu Google Mapy pravdepodobne netreba nejak hlbšie prestavovať. Mnohí ju používame, aby sme si naplánovali trasu, no vďaka jej bohatým možnostiam nám umožňuje pozrieť sa kedy sa otvára obchod, alebo aké zaujímavé atrakcie sú v našom okolí. Samozrejme, to nie je všetko, tých funkcií je výrazne viac.

Vieme, že Google Mapy nás dokážu spoľahlivo naviesť z jedného mesta do druhého, pričom si môžete sami navoliť, akými cestami chcete ísť. K tomu vás vie aplikácia automaticky aj upozorniť kedy vyraziť, ak musíte byť v cieli v určitú hodinu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Lenže čo ak sa nájdeme uprostred cudzieho mesta? Ak máme k dispozícii auto, potom môžeme aplikáciu využívať ako normálnu navigáciu. Ak sme však prišli do cudzieho mesta vlakom a stojíme na hlavnej stanici, orientovať sa môže byť trošku náročnejšie. Do cieľovej destinácie samozrejme vieme dôjsť aj pešo, no v prípade väčších miest sú aj lepšie možnosti. Kráčať z jedného konca Bratislavy na druhý nie je veľmi praktické a zorientovať sa vo verejnej doprave, hlavne ak nás tlačí čas, častokrát nestíhame.

V Google Mapách sú dostupné aj dáta pre hromadnú dopravu

Aplikácia Google Mapy pracuje aj s cestovnými poriadkami verejnej dopravy a ukáže vám na aký autobus nastúpiť, ak sa chcete dostať z bodu A do bodu B. Dobrou správou je, že pristúpiť k tejto funkcii môžete jednoducho a hlavne rýchlo, je to otázkou stlačenia jedného tlačidla. Zároveň však upozorňujeme, že v niektorých menších mestách nie je táto funkcia implementovaná vôbec alebo je implementovaná horšie. Nižšie si však ukážeme, ako zapnúť navigáciu mestskou hromadnou dopravou.

Ako zapnúť navigáciu cez MHD?

Ako prvé si prirodzene otvoríme Google Mapy a zadáme kam chceme ísť. V tomto prípade sme si vybrali, že z bratislavskej hlavnej stanice chceme navštíviť železničné múzeum. Zadajte teda začiatok a koniec trasy do príslušných okien a potvrďte.

Ako využiť navigáciu cez MHD v Google mapách?
Zdroj: Vosveteit.sk

Google Mapy vám najprv ukážu navigáciu po cestách, no nič sa nebojte. Pod textovými oknami máte možnosť zvoliť si rôzne typy navigácie a zvolíme si ikonu vlaku, ktorá je druhou zľava.

Ako využiť navigáciu cez MHD v Google mapách?
Zdroj: Vosveteit.sk

Mapy vám vyhľadajú niekoľko rôznych spôsobov, ako sa môžete k danému cieľu dostať, pričom ponúknu aj kombináciu rôznych spojov MHD. Tu si môžete vybrať najvhodnejšiu trasu pomocou časového odhadu celej cesty alebo podľa množstva prestupov.

Ako využiť navigáciu cez MHD v Google mapách?
Zdroj: Vosveteit.sk

Keď si trasu nakoniec vyberiete, rozkliknite si ju a Google vám ponúkne bližšie informácie o tom, na akej zástavke nastúpiť, akým spojom sa odviezť a kde a či na ceste musíte prestupovať, prípadne ako dlho sa budete presúvať medzi zastávkami. Mapy vám môžu, ale aj nemusia, poskytnúť ďalšie detaily o spoji, napríklad či zvykne byť autobus v tomto čase plný alebo naopak nie.

Ako využiť navigáciu cez MHD v Google mapách?
Zdroj: Vosveteit.sk

Vám už potom stačí len nasledovať inštrukcie a dostanete sa tam, kam potrebujete. Okrem iného aplikácia umožňuje vo vybraných mestách kúpu dopravného lístku a ďalšie vymoženosti.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre