Ako môžete Google Mapy nastaviť tak, aby vás navigovali mimo diaľnic a spoplatnených ciest?

Ako môžete v Google Mapách vylúčiť z vyhľadávania najrýchlejších trás diaľnice a spoplatnené cesty? Pozrite sa krok po kroku, ako na to.

Google Mapy
Zdroj: Vosveteit.sk, unsplash.com (Wilhelm Gunkel)

Ak cestujeme autom často a to najmä na väčšie vzdialenosti, tak sa nám oplatí zakúpiť si diaľničnú známku, aby sme sa vyhli v čo najväčšej miere bežným cestám, ktoré nie sú prispôsobené na rýchlu jazdu. Na druhej strane, ak cestujeme na väčšie vzdialenosti len v ojedinelých prípadoch, tak mnohí z nás upustia od kúpy diaľničnej známky, lebo sa nám to neoplatí kvôli jednej alebo dvom cestám. V súčasnosti jednou z najpopulárnejších navigácií, sú Google Mapy. Otázkou je, dajú sa nastaviť tak, aby nám po vyhľadaní cesty zobrazovali najrýchlejšie trasy bez diaľnic a spoplatnených úsekov ciest? Odpoveď je, áno. Nižšie si ukážeme, ako na to. Je to vskutku jednoduché.

Mapy Google
Mapy Google
Developer: Google LLC
Price: Free

Ako sa v Google Mapách vyhnúť plateným úsekom ciest?

Nastavenie vyhľadávania najrýchlejších trás mimo spoplatnených úsekov ciest, je veľmi jednoduché. Potom, ako si otvoríte aplikácie Google Mapy, tak kliknite na ikonu vášho profilu v pravom hornom rohu a následne otvorte Nastavenia aplikácie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Potom, ako otvoríte nastavenia, tak zrolujte ponuku k možnosti Nastavenia navigácie. Túto ponuku otvorte. Opäť ponuku zrolujte nižšie k nastaveniam Možnosti trasy. Následne budete mať k dispozícii nastavenia, prostredníctvom ktorých môžete vylúčiť z plánovania trás – diaľnice, spoplatnené cesty a trajekty.

Pomocou nastavení vyššie môžete zmeniť prednastavené nastavenia vyhľadávania trás.

Dajú sa tieto nastavenia použiť iba jednorazovo?

Prostredníctvom nastavení vyššie zmeníte predvolené nastavenia všetkých vyhľadávaní trás. V prípade, ak by ste sa chceli vyhnúť spoplatneným trasám iba počas jednej cesty, tak postupujte nasledovne. Dajte si vyhľadať cieľovú destináciu, kam plánujete ísť. Následne kliknite na možnosť Trasa v spodnej časti obrazovky. Potom kliknite na Možnosti, kde budete mať k dispozícii možnosť vylúčenia spoplatnených ciest. Ako vylúčite napríklad diaľnice, tak dôjde k prerátaniu trasy.

Pevne veríme, že tip na funkciu bol pre vás užitočný a hlavne, že ju využijete.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre