APLIKÁCIE A HRYNávody

Týchto 7 užitočných trikov v Google Mapách by ste mali hneď teraz vyskúšať!

Google Mapy sú plné funkcií, no niektoré môžu byť schované. Poznáte tieto šikovné triky?

Google Mapy poskytujú najlepšie navigačné služby, čo sa týka voľne dostupného softvéru na smartfónoch a v tomto prípade je jedno či používate Android alebo iOS. Spoločnosť Google neustále pridáva nové a užitočné funkcie, no niektoré z nich môžu byť schované ak neviete, kde ich máte hľadať.

Či už ide o ochranu súkromia, lepšiu prácu s aplikáciou počas šoférovania či rýchlejšie vyhľadanie požadovanej destinácie, pomocou týchto trikov môžete začať mapy používať ako profíci. Na funkcie nižšie upozornil portál bgr.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vypnite si históriu polohy

Spoločnosť Google si obľúbila spracovávať naše dáta a výnimkou nie sú ani tie z aplikácie Mapy. V tomto prípade je však horšie to, že spoločnosť získava prístup k miestam, ktoré ste osobne navštívili, vrátane vášho bydliska, práce či iných lokalít, ktoré často navštevujete. Sú to citlivé informácie a je pochopiteľné, že ich nechceme dať len tak hocikomu.

5 trikov, ktoré vám uľahčia prácu v Google Mapách
Zdroj: Vosveteit.sk

Ak chcete vypnúť históriu polohy, kliknite na ikonu vášho účtu a kliknite na možnosť Vašich údajov v aplikácii Mapy. História polohy sa ukáže ako jedno z prvých nastavení. Kliknite naň a aplikácia vás zavedie do nového okna, kde si viete históriu vypnúť.

5 trikov, ktoré vám uľahčia prácu v Google Mapách
Zdroj: Vosveteit.sk

Použite režim inkognito

Rovnako ako prehliadač Google Chrome, aj aplikácia Mapy obsahuje inkognito režim. V tomto prípade stačí kliknúť na váš profil a v menu zvoliť zapnúť režim inkognito. Výhodou tohto režimu je to, že sa vám neukladajú vyhľadávania a ani ďalšie dáta v aplikácii.

5 trikov, ktoré vám uľahčia prácu v Google Mapách
Zdroj: Vosveteit.sk

Použite offline mapy

Aplikácia Google Mapy je výborným spoločníkom, ak sa chystáte niekde na výlet. Jednou z podmienok je však internetové pripojenie, či už prostredníctvom Wi-Fi siete alebo mobilných dát. Občas sa ale môže stať, že nebudete mať internet k dispozícii. Či už idete na miesto bez signálu alebo do zahraničia, kde nebudete mať dáta k dispozícii, pomôžu vám offline mapy.

5 trikov, ktoré vám uľahčia prácu v Google Mapách
Zdroj: Vosveteit.sk

Stačí, ak si kliknete opäť na váš profil a nájdete možnosť offline máp. Kliknite na ňu a otvorí sa vám okno, kde budete mať už stiahnuté mapy, ale aj možnosť vytvoriť si mapu. V tomto prípade berte na vedomie to, že si môžete vybrať len časť územia. Zvoľte teda región a kliknite na možnosť stiahnuť. Potom si mapu môžete pozrieť aj bez internetového pripojenia.

Zdieľajte svoju polohu

Hoci nechceme, aby o našej polohe vedel Google, občas je pre našich známych jednoduchšie, ak nás vidia priamo na mape. Ak si kliknete na váš profil, uvidíte možnosť zdieľania polohy. Kliknite na ňu a môžete si vybrať ktorým kontaktom a na aký čas sa vaša poloha zobrazí priamo na mape. Nemusíte tak zdĺhavo vysvetľovať kde sa nachádzate, obzvlášť ak sa máte stretnúť v cudzom meste.

Zdielanie polohy_Google Mapy_navod_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Nastavte si upozornenie, aby ste prišli načas

Ak niekam cestujete, niekedy môže byť problém odhadnúť čas vášho odchodu. Našťastie si pri plánovaní cesty môžete nastaviť budík na čas, kedy by bolo najlepšie odísť, ak sa chcete do cieľa dostať v určitej hodine. Nastavte si trasu do cieľa a následne kliknite na ikonu troch bodiek. Tam uvidíte možnosť nastavenia príchodu a odchodu.

5 trikov, ktoré vám uľahčia prácu v Google Mapách
Zdroj: Vosveteit.sk

Ak si nastavíte čas, kedy by ste mali do cieľa prísť, Mapy vás upozornia na to, kedy je najlepšie vyraziť.

Nastavte si záchytné body

Určite to poznáte, vydáte sa na druhý koniec krajiny, no chcete sa po ceste ešte niekde zastaviť. Napríklad sa chcete dobre najesť alebo si ísť pozrieť pamiatku. Potom ako vyhľadáte cieľovú destináciu, tak kliknite na tri zvislé bodky ešte predtým, ako potvrdíte trasu. Následne budete mať k dispozícii možnosť pridania zástavky.

Google Mapy pridanie zastavky
Zdroj: Vosveteit.sk

Ušetrite na palive

Jednou z ďalších funkcií, ktorá pribudla do aplikácie pomerne nedávno, je možnosť nastavenia vyhľadávania ekologických trás. Pomocou tejto funkcie vám aplikácia nájde cestu, počas ktorej spálite najmenej paliva. K tejto funkcii sa dostanete potom, ako kliknete na vašu profilovú fotografiu a následne z ponuky vyberiete možnosť Nastavenia navigácie. Následne si aktivujte funkciu Uprednostniť úsporné trasy.

mapy nastavenia navigácie 2
Zdroj: vosveteit.sk

Našli ste medzi funkciami vyššie aj také, ktoré ste nepoznali? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close