ANDROIDNávody

Ako môžete zdieľať vašu polohu na Androide s niekým druhým?

Stratili ste sa a máte sa s niekým stretnúť? Na takéto situácie ponúka Android viaceré možnosti zdieľanie polohy s druhou osobou.

Nosením smartfónu vo vrecku sa nám odomyká kopec možností, ktoré nám vedia uľahčiť každodenné aktivity. Určite ste sa už niekedy potrebovali s niekým stretnúť, no buď vy alebo druhá strana sa stratila. Telefonovanie je jeden spôsob nájdenia sa, no ak nepoznáte danú lokalitu dokonale, tak je to trochu problematické. Na pomoc ale prichádza zdieľanie polohy, ktoré je na Android zariadeniach dostupné vo viacerých aplikáciách. My vám dnes ukážeme tie najrýchlejšie spôsoby.

Google Správy

Popularita písania cez Google Správy neustále rastie, čím zároveň rastie aj funkcionalita tejto aplikácie. Okrem odosielanie fotiek a súborov môžete druhej strane odoslať aj vašu aktuálnu polohu. Ak máte otvorený chat s danou osobou, tak kliknite na plus v ľavom dolnom rohu. To vám otvorí ponuku, kde vyberte možnosť Poloha. Zariadenie následne získa vašu polohu a vy už iba kliknete na tlačidlo Odoslať túto polohu. Svoju polohu viete prípadne označiť na podnik vo vašej blízkosti (služby určenia polohy nemusia byť v interiéri najpresnejšie).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
správy poloha
Zdroj: vosveteit.sk

WhatsApp

Aj populárna chatovacia aplikácia WhatsApp ponúka možnosť zdieľania polohy. Podobne, ako v prípade vyššie, aj tu sa poloha zdieľa v konkrétnom chate, preto si ho otvorte. Následne v spodnej lište kliknite na ikonu prílohy a vyberte možnosť Poloha. Aj v tomto prípade máte možnosť zdieľať aktuálnu polohu, no aj tu nemusí byť presnosť stopercentná (aplikácia vám napíše, na koľko metrov je dostupná presnosť). Preto si môžete vybrať z dostupných miest, ktoré sú vo vašom okolí.

whatsapp zoznam miest v okolí
Zdroj: vosveteit.sk

V prípade, že sa pohybujete viete s druhou stranou zdieľať okamžitú polohu. Tá bude registrovať zmeny vášho pohybu a druhá strana tak bude vedieť, ktorým smerom idete. Nastaviť si taktiež viete aj časový úsek, počas ktorého sa tak má diať.

Google Mapy

Ide o zrejme najrýchlejší spôsob, pretože ak je človek stratený, tak má túto aplikáciu už dávno otvorenú. V takom prípade kliknite na ikonu vášho profilu, odkiaľ vyberte možnosť Zdieľanie polohy. Následne už iba upravíte to, na aký čas chcete polohu zdieľať a vyberiete, ktorým kontaktom chcete svoju polohu zdieľať. Druhá strana dostane o vašej polohe notifikáciu e-mailom a bude mať možnosť zapnutia navigácie priamo k vám.

Zdielanie polohy_Google Mapy_navod_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Ktorý zo spôsobov zdieľania polohy vám vyhovuje najviac? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close