APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Využívate aplikáciu pre kalendár od Google? Od tohto dátumu budete musieť prejsť na inú aplikáciu!

Google sa snaží zjednotiť svoje aplikácie v rámci Workspace. Už o pár týždňov tak prebehne migrácia na novú službu aj pre vás.

V prípade že vlastníte smartfón s operačným systémom Android, tak ste sa určite nevyhli ani využívaniu nejakej tej aplikácie za ktorou stojí spoločnosť Google. Takéto aplikácie totiž prichádzajú ako predinštalované do smartfónov už pri ich kúpe, pričom častokrát je pre nás najpohodlnejšie sa na ne spoľahnúť. Vzhľadom k ich kooperácii medzi sebou tak môžeme vďaka jednému účtu synchronizovať naše zmeny medzi viacerými zariadeniami, čo je obrovskou výhodou týchto aplikácií. Mnohí sa tak spoliehajú aj na kalendár od Googlu, ktorý umožňuje používateľom vytvoriť si pripomienky na dôležité udalosti. Ako nás však informuje spoločnosť na svojom blogu, už čoskoro táto možnosť z kalendára a asistenta zmizne.

Google vyzýva používateľov k migrácii do inej aplikácie

V rámci Google Workspace môžeme naraziť na mnoho užitočných nástrojov, ktoré slúžia nielen k práci, ale aj k osobnému využitiu. Príkladom pre takéto aplikácie je aj známa služba pre mailovú komunikáciu Gmail, no aj taký Kalendár, Poznámky Keep či Dokumenty. Americký gigant sa snaží, aby tieto služby a aplikácie medzi sebou pracovali čo najlepšie, no na druhú stranu tiež zjednocuje funkcie, ktoré ponúkajú. Príkladom je aj aktuálna zmena toho, kde si budeme môcť vytvárať udalosti s dôležitými pripomienkami.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Doteraz sme si tak udalosti mohli vytvárať v aplikácii Kalendár, no zároveň to umožňoval aj Asistent či dokonca Poznámky Keep. Google však plánuje vytváranie udalostí zjednotiť, čo dosiahne migráciou týchto udalostí do aplikácie Úlohy Google. V prípade, že ste si teda doteraz vytvárali udalosti do aplikácie Kalendár či iných podobných aplikácií, už čoskoro by ste si ich mali preniesť do aplikácie Úlohy. Spoločnosť tiež oznámila, kedy k tejto migrácii príde automaticky, pričom sa to bude vykonávať vo viacerých vlnách.

Kedy k tejto migrácii príde?

Spoločnosť Google zverejnila svoj plán k manuálnej či automatickej migrácii do aplikácie Úlohy. Automatická migrácia pripomienok a udalostí z aplikácie Kalendár či Asistent do aplikácie Úlohy začne 22. mája. V prípade, že využívate pracovný alebo školský účet, manuálny prenos pripomienok bude možný od 12. apríla. Pri využívaní osobných účtov to bude možné o niečo skôr, konkrétne od 6. marca. Automatická migrácia pripomienok v prípade osobných účtov bude prebiehať počas druhého štvrťroka tohto roku, konkrétne informácie bude Google ešte zverejňovať.

Google zároveň upozorňuje, že po dátume 22.6. budú všetky udalosti a pripomienky z Kalendára a Asistenta odstránené. Pripomienky vytvorené v aplikácii Poznámky Keep budú aj naďalej k dispozícii, no neobjavia sa v Kalendári. Prechod na aplikáciu Úlohy však bude mať výhody aj v tom, že naše pripomienky budeme mať k dispozícii aj v iných Workspace nástrojoch. V rámci týchto nástrojov ako Gmail či Chat budeme môcť rovnako vytvárať pripomienky. Tie sa však uložia v Úlohách, nie v každej aplikácii oddelene.

Google Tasks
Google Tasks
Developer: Google LLC
Price: Free

Využívate niektoré z týchto aplikácií? A bude sa zmena týkať aj vás? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close