NávodySpravodajstvo

Ako používať ChatGPT aplikáciu pre Android? Pozor, toto je jediný originál!

Umelá inteligencia sa teší obrovskej popularite a používať ju môžete aj vy, jednoducho a rýchlo.

Chatbot ChatGPT od spoločnosti OpenAI sa nielenže teší obrovskej popularite, no demonštruje nám budúcnosť umelej inteligencie. Dnes už tento nástroj mnohí z nás využívajú k práci, ale aj na zábavu.

Možnosti umelej inteligencie sú prakticky nekonečné, hoci stále má svoje muchy. Medzi najväčšie nedostatky umelej inteligencie, či už hovoríme o ChatGPT, Bingu alebo umelej inteligencií Bard, je že nie vždy nám poskytne dôveryhodné informácie. Ak si však odmyslíme tento nedostatok, ktorý sa postupom času určite odstráni, umelá inteligencia nám dokáže pomôcť s celou radou bežných problémov.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako užívateľ sa môžete ChatGPT spýtať na kopu rozličných zaujímavostí, nechať si poradiť čo navariť na obed alebo si s radami tohto Chatbota naplánovať dovolenku niekde v zahraničí. Dlhú dobu fungoval ChatGPT len cez internetový prehliadač, no teraz si môžete umelú inteligenciu stiahnuť aj do smartfónu a nechať si poradiť kedykoľvek a kdekoľvek.

Aplikáciu ChatGPT nájdete v Obchode Play ako ChatGPT od spoločnosti OpenAI. Tu si dávajte obrovský pozor, pretože v poslednej dobe sa roztrhlo vrece s aplikáciami, ktoré vám sľubujú funkcie umelej inteligencie, no v skutočnosti si s nimi stiahnete do smartfónu malvér. Tento problém je známy a v minulosti sa objavili rôzne podvodné aplikácie na ChatGPT skôr ako oficiálna aplikácia. Podvodníci využívajú názov alebo logá spoločnosti, aby vzbudili dôveru užívateľov. Falošné aplikácie majú častokrát názvy ako Chatbot AI Poweret By GPT-4, AI Chat Bot – Writing Assistant, Chatgptmac a ďalšie. Nainštalovanie podvodných aplikácií vás môže stáť peniaze, alebo vám podvodníci ukradnú citlivé dáta alebo účty na sociálnych sieťach cez súbory cookies. V každom prípade, nižšie v článku nájdete odkaz na originálnu aplikáciu.

Spoločnosť OpenAI má jedinú legitímnu aplikáciu, ktorá sa nazýva jednoducho ChatGPT. Nižšie môžete vidieť, ako vyzerá ich oficiálna stránka obchodu. Opäť zdôrazňujeme, že akákoľvek iná aplikácia nie je oficiálna a môže, ale aj nemusí v sebe obsahovať škodlivý softvér.

Ako používať aplikáciu ChatGPT pre Android
Zdroj: Vosveteit.sk
ChatGPT
ChatGPT
Developer: OpenAI
Price: Free

Ako používať ChatGPT aplikáciu?

Používanie ChatGPT je mimoriadne jednoduché. Po stiahnutí a nainštalovaní oficiálnej aplikácie sa stačí prihlásiť a môžete sa začať pýtať. Ak ešte nemáte vytvorený účet, spoločnosť OpenAI ponúka možnosť registrácie aj cez Google alebo Facebook účet. Po prihlásení sa vám otvorí minimalistické okno, kde môžete napísať svoju prvú otázku. Umelá inteligencia s vami dokáže komunikovať v slovenčine alebo inom jazyku.

Ako používať aplikáciu ChatGPT pre Android
Zdroj: Vosveteit.sk

Umelej inteligencie sa môžete spýtať na čokoľvek, no asi netreba ani spomínať, že kvôli etickým alebo bezpečnostným dôvodom má táto platforma určité obmedzenia. Nepomôže vám napríklad vyrobiť výbušninu a rovnako sa s vami nebude rozprávať ani o kontroverzných alebo nevhodných témach.

ChatGPT je však neoceniteľným pomocníkom, ktorý vám pomôže prakticky s každým problémom. Umelej inteligencie sa môžete pýtať rôzne doplňujúce otázky, alebo sa jej opýtať na nejakú ďalšiu otázku, ktorú pre ňu máte. ChatGPT ponúka možnosť predplatiť si prémiovú verziu, ktorá vám poskytne neobmedzený počet správ a aj novší model GPT-4.  

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close