HyperOS od Xiaomi dostanú aj niektoré telefóny, ktoré už nie sú softvérovo podporované

Xiaomi sprístupni HyperOS aj pre časť telefónov, ktoré už stratili softvérovú podporu.

Xiaomi HyperOS_title photo_titulka
Zdroj: valiantsin suprunovich / Shutterstock.com, Vosveteit.sk (úprava)

Spoločnosť Xiaomi pár dní dozadu predstavila novú nadstavbu HyperOS, ktorou nahradí MIUI. Samozrejme, ešte predtým, ako došlo k samotnému predstaveniu nadstavby, tak sa objavili prvé neoficiálne zoznamy smartfónov, ktoré budú neskôr aktualizované. Tvorcovia týchto zoznamov vychádzali z politiky softvérovej podpory Xiaomi.

Xiaomi má v pláne HyperOS priniesť do prvých zariadení ešte v tomto roku. Dobrou správou je, že nové zariadenia, ako sú napríklad telefóny z produktovej rady Xiaomi 14, prípadne Redmi K60 Extreme Edition a Xiaomi Pad 6 Max, na trh prídu už s predinštalovanou novou nadstavbou. Mimochodom, ak ste nepostrehli predstavenie telefónov Xiaomi 14, tak nižšie si môžete pozrieť rekapituláciu hlavných vlastností telefónov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nedávno sa objavil aj prvý oficiálny zoznam zariadení, ktoré dostanú aktualizáciu na prelome tohto a nového roka. Ide konkrétne o produkty nižšie.

Produkty Zariadenie Dátum sprístupnenia
Smartfóny Xiaomi MIX Fold 3
Xiaomi MIX Fold 2
Xiaomi 13 Ultra
Xiaomi 13 Pro
Xiaomi 13
Xiaomi Pad 6 Max 14
Xiaomi Pad 6 Pro
Xiaomi Pad 6
Redmi K60 Extreme Edition
Redmi K60 Pro
Redmi K60
December 2023 – Január 2024
Chytré televízory Xiaomi TV S Pro 65 Mini LED
Xiaomi TV S Pro 75 Mini LED
Xiaomi TV S Pro 85 Mini LED
Ďalšie zariadenia Xiaomi Smart Camera 3 Pro PTZ
Xiaomi Sound speaker

Zoznam vyššie môže navodzovať dojem, že ďalšie zariadenia nebudú už aktualizované. Dobrou správou ale je, že tomu tak nebude. Aktualizácia s HyperOS zavíta aj do ďalších telefónov, no na oficiálny harmonogram, kedy sa tak stane, si budeme musieť ešte počkať.

Tieto nepodporované zariadenia dostanú HyperOS

Najnovšie sa ale objavili správy, ktoré hovoria, že aktualizované budú aj vybrané modely telefónov, ktoré už stratili oficiálnu podporu. S informáciou prišiel portál xiaomiui.net, ktorý sa odvolávala na príspevok Lei Juna zo sociálnej siete Weibo.

Prejdime ale k samotným modelom smartfónov, pre ktoré môžeme očakávať HyperOS. Ide konkrétne o modelovú radu zariadení Mi 10, ktorá ako sme už spomínali, stratila oficiálnu softvérovú podporu. Ide konkrétne o modely i 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Ultra, and Mi 10S.

Tieto smartfóny, hoci nie sú už novinkami, tak aj napriek tomu, stále ponúkajú dostatočný výkon na viac ako bežné fungovanie. Rovnako treba ale doplniť, že aktuálne nemáme viac podrobností o tom, či telefóny budú následne zaradené na zoznam podporovaných smartfónov alebo nie. Skôr sa prikláňame k myšlienke, že pôjde o poslednú aktualizáciu telefónov. V každom prípade, podľa vyjadrení Lie Juna, by aktualizácia pre tieto zariadenia mala priniesť rýchlejší, stabilnejší a bezpečnejší zážitok z používania telefónov zo série Mi 10.

Pre tých, ktorí nevedia, tak HyperOS prináša nielen nový dizajn ale aj viacero ďalších možností, ako si môžeme personalizovať telefón. No to nie je jediná výhoda tejto nadstavby. Ďalšou je, že bude mať menej ako 9 GB, čo z nej robí „najľahšiu“ nadstavbu na trhu z pohľadu úložiska. No hlavnou devízou, okrem zakomponovania umelej inteligencie do systému a nových AI nástrojov, má byť schopnosť prepojenia viacerých zariadení spolu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre