HuaweiSpravodajstvo

Huawei zapĺňa dieru po spoločnosti Leica. O fotoaparáty sa im bude starať táto značka!

Huawei oficiálne oznámil novú značku, ktorá sa im bude starať o fotoaparáty.

Telefóny Huawei dlho lemovalo aj logo spoločnosti Leica. Bohužiaľ, sankcie USA namierené voči spoločnosti Huawei spôsobili, že neskôr došlo k ukončeniu spolupráce týchto dvoch gigantov. Tento krok zo strany Leica, sa dal očakávať. Dôvodom je, že z druhého najväčšieho výrobcu smartfónov na svete, sa postupne stal pomerne drobný hráč. Pre tých, ktorí nevedia, tak Huawei nemôže bez udelenia potrebných licencií nakupovať produkty, ktoré sú vyrábané americkými technológiami. V praxi to znamená, že Huawei nemá plnohodnotný prístup ku veľkej časti komponentov, z ktorých sa vyrábajú zariadenia.

Leica na trh so smartfónmi ale nezavrhla, začala spolupracovať so Xiaomi. Čínsky gigant len niekoľko dní dozadu predstavil prvý smartfón, na ktorom pracovala i spoločnosť Leica. Ide konkrétne o model telefónu Xiaomi 12S.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Huawei ohlásil značku XMAGE

No zdá sa, že Huawei dieru po Leica zapĺňa pomerne rýchlo. Dôvodom je, že niekdajší trhový líder predstavil dcérsku značku XMAGE. Ako už asi tušíte, tak venovať sa bude technológii zobrazovania fotografií. Na tému upozornil portál androidheadlines.com.

Značku predstavil He Gang, prezident Huawei Consumer Business Group. Stalo sa tak začiatkom tohto mesiaca, pričom všetkých uistil, že sú pripravení „pohnúť sa ďalej“ po ukončení spolupráce s Leicaou.

Huawei sa pravdepodobne veľa naučil od spoločnosti Leica a to isté pravdepodobne platí aj naopak. Čínsky gigant bude chcieť tieto skúsenosti bezpochyby pretaviť do spoločnosti XMAGE.

Len pre pripomenutie, v priebehu posledných rokov, Huawei bol inovačným lídrom v oblasti mobilnej fotografie. Vlajkové telefóny spoločnosti dominovali tým najprestížnejším rebríčkom, ktoré hodnotili kvalitu fotografií. Huawei počas predstavenia značky potvrdil, že XMAGE bude súčasťou budúcich vlajkových zariadení. Nateraz ale nevieme povedať, či novú značku uvidíme už po boku zariadení z produktovej série Mate 50, či P60.

Huawei bude pravdepodobne neskôr zdieľať viac informácií o tejto spoločnosti a o tom, na čom pracuje.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close