Huawei údajne plánuje otvoriť vlastnú fabriku na výrobu procesorov. Kedy sa tak má stať?

Huawei by mohol v roku 2022 začať s výrobou vlastných mobilných procesorov.

Huawei_smartfon
Zdroj: Huawei, Vosveteit.sk

Spoločnosť Huawei ešte v minulom roku patrila medzi lídrov na trhu, čo sa týka predaja smartfónov, hoci koniec roka bol už kostrbatým. Tento rok to už však nevyzerá tak ružovo. Dôvodom sú stále pretrvávajúce sankcie zo strany amerických úradov. Spoločnosť totiž nemôže bez ombmedzení nakupovať tovary a služby vyrábané americkými technológiami. Pre Huawei to znamená nedostatok komponentov pre svoje zariadenia, najmä nedostatok procesorov.

Najnovšie sa však objavujú správy, že Huawei má v pláne v priebehu budúceho roka, odpútať sa od závislosti  partnerov, ktorí využívajú na výrobu svojich produktov americké technológie. Konkrétne sa spomína, že spoločnosť otvorí továreň na výrobu procesorov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Huawei má otvoriť továreň na procesory vo Wu-chane

Informácie, s ktorými prišiel portál digitimes hovoria o projekte „Tashan“. Má ísť o projekt, ktorého cieľom je vyvinutie proprietárneho riešenia, ktoré by spoločnosti umožnilo výrobu vlastných procesorov.

Publikované správy hovoria, že Huawei by mohol spustiť výrobu procesorov už v úvode budúceho roka. Z vyššej perspektívy, ide o veľký krok spoločnosti Huawei, ktorým je vstup na trh s mobilnými procesormi. Na druhej strane treba povedať, nepôjde o krok, ktorý je uleteným od reality, ale o logické riešenie, ktorým spoločnosť vyrieši gro väčšiny problémov, ktorým musí aktuálne čeliť. Rovnako treba dodať, že okrem toho, že Huawei je pod permanentným tlakom sankcií, tak jeho dcérska spoločnosti HiSilicon, má dostatok skúseností s návrhom dizajnu pokročilých procesorov. V súčasnosti má Výskumný ústav spoločnosti Huawei založený vo Wu-chane takmer 10 000 pracovníkov výskumu a vývoja, ktorí sa zaoberajú hlavne výskumom a vývojom optických komunikačných zariadení, čipov HiSilicon a ďalšími technológiami.

Zdroje portálu ďalej hovoria, že nepôjde celkom o tak „novú“ továreň. Huawei má totiž v pláne prispôsobiť pre tento účel existujúcu továreň, ktorá pôvodne slúžila na výrobu optických komunikačných čipov. Rovnako treba povedať, že podľa publikovaných správ, nejde o „výstrel“ spoločnosti z posledných dní. Myšlienka a prvé kroky spojené s továrňou na výrobu procesorov sa mali údajne objaviť už v roku 2019.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre