Súboj o najväčší počet megapixelov pokračuje. Xiaomi plánuje opäť predbehnúť všetkých konkurentov

Nová vlajková loď Xiaomi Mi 12 Ultra by mala podľa najnovších správ prísť s najnovším 192 MP fotoaparátom s 1-palcovým snímačom.

Mi 11 Ultra_kamerovy modul
Via xda-developers.com

Predstavenie nového vlajkového smartfónu zo série Xiaomi Mi 11 s prívlastkom Ultra sa udialo len pred pár mesiacmi. To však nemení nič na tom, že zahraniční leakeri sú aj napriek tomu plodní a priam v neuveriteľnom predstihu prichádzajú s prvými informáciami o nástupcovi tohto zariadenia.

Opäť najmodernejšia fotografická výbava

Nový vlajkonosič Xiaomi Mi 12 Ultra by mal podľa zahraničného leakera vystupujúceho pod prezývkou Digital Chat Station (via Gizchina.com) prísť s novým fotoaparátom s rozlíšením až 192 MP. Malo by ísť o špeciálny 1-palcový „ultra-outsole“ snímač s technológiou spájania až 16 pixelov do jedného. Vďaka tejto technológii by tak Xiaomi zabezpečilo mimoriadne vysokú kvalitu na úrovni až 12 MP aj v prípade zlých svetelných podmienok. Práve vysoké rozlíšenie a malá veľkosť pixelov totižto robí pri zlých svetelných podmienkach viac problémov, ako zvyčajne, no kompenzácia 16 v 1 je určite viac než len postačujúca a určite sa môže porovnávať s najlepšími „nočnými“ fotoaparátmi na trhu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
xiaomi mi 12 ultra fotoaparat
Zdroj: Digital Chat Station

Ak sa vyššie uvedené informácie naozaj potvrdia, Xiaomi Mi 12 Ultra sa opäť zaradí na popredné priečky vo fotografických testoch, kde už dnes jeho predchodca súperí s vlajkovými loďami od prémiových výrobcov. Ten aj napriek svojej mimoriadne vysokej cene v porovnaní s inými Xiaomi smartfónmi dokáže zaujať istú skupinu používateľov, ktorí sú zaň ochotní priplatiť nemalú sumu peňazí. Xiaomi zrejme do budúcna počíta s tým, že práve pôvodne „prémiová“ klientela presedlá na spomínanú vlajkový model od Xiaomi, ktorý vždy ponúka o čosi viac, ako konkurencia. I keď jeho popularita v našich končinách príliš očividná nie je, Xiaomi opäť počíta s rastúcim dopytom na domácom trhu.

Na detailné technické špecifikácie si ešte počkáme zopár mesiacov

Čo sa týka doterajších uniknutých informácií o pripravovanom vlajkonosičovi Xiaomi Mi 12 Ultra, príliš veľa technických detailov zatiaľ nepoznáme. Odhliadnuc od zadného fotoaparátu s rozlíšením 192 MP sa vyskytli zmienky aj o prítomnosti predného fotoaparátu umiestneného pod displejom. Po boku fotografickej výbavy sa však vyskytli informácie aj o tom, že novinka bude poháňaná novým, zatiaľ nepredstaveným procesorom tradične od Qualcommu. S najväčšou pravdepodobnosťou tak bude smartfón Mi 12 Ultra poháňaný práve očakávaným Snapdragonom 895.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre