Telekom rozširuje pokrytie 5G siete do ďalších 11 obcí mimo Bratislavy. Je medzi nimi aj vaša?

Telekom aktuálne pokrýva 5G signálom 14 obcí a 17 oblastí naprieč hlavným mestom.

Telekom
Zdroj: Telekom, úprava Vosveteit

Približne týždeň dozadu spoločnosť Telekom oznámila, že rozširuje pokrytie už aj mimo Bratislavy. Medzi prvými obcami s 5G pokrytím patrili obce Dunajská Lužná, Veľký Bieľ a Tomášov.

Najnovšie Telekom hlási, že pokrytie 5G sieťou rozširuje o ďalšie obce, a nie je ich málo. Konkrétne hovorí o ďalších 11 obciach.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Do 5G siete sa môžu pripojiť ďalší zákazníci Telekomu

„Po pokrytí prvých troch obcí (Dunajská Lužná, Tomášov, Veľký Biel) prináša Telekom 5G sieť do obcí Čakany, Hviezdoslavov, Ivanka pri Dunaji, Kostolná pri Dunaji, Kráľová pri Senci, Kvetoslavov, Mierovo, Most pri Bratislave, Štvrtok na Ostrove a Vlky. Zároveň už je 5G sieť dostupná aj v Čiernej vode, časti obce Chorvátsky Grob.“ píše spoločnosť v publikovanej tlačovej správe.

Telekom teda aktuálne pokrýva 14 obcí a 17 oblastí naprieč Bratislavou. V rámci hlavného mesta sa môžu zákazníci do 5G siete pripojiť v nasledovných oblastiach: Jarovce, Rusovce, Petržalka, Staré Mesto, Nové Mesto, Kramáre, Ružinov, Trnávka, Vajnory, Rača, Vrakuňa, Podunajské Biskupice, Karlová Ves, Dúbravka, Lamač, Devín a Devínska Nová Ves.

Okrem iného spoločnosť dodáva, že medzi podporované 5G zariadenia pribudol ďalší smartfón. Ide konkrétne o model Xiaomi Redmi Note 10 5G, ktorý sa vyznačuje najmä veľkým 6,5“ displejom. Aktuálne Telekom garantuje možnosť pripojenia sa do 5G siete prostredníctvom 25-nasledovných smartfónov, ktoré sú zakúpené v predajniach spoločnosti.

  • Samsung: A32 5G, A42 5G, A52 5G / Galaxy S21 5G, S21+ 5G, S21 Ultra 5G / Galaxy Note 20 Ultra 5G, Note 20 5G / Galaxy S20 Ultra 5G
  • Xiaomi: Mi 11 UltraMi 11 Lite 5G, Mi 11, Mi 10T Pro, Mi 10T Lite, Redmi Note 10 5G
  • Apple: iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max
  • OnePlus: 9 Pro 5G, 8T, Nord N10 5G
  • Huawei: P40 Pro, Mate 40 Pro
  • Motorola: Moto G 5G Plus

Rovnako musíme dodať, že do 5G siete operátora sa je možné pripojiť aj prostredníctvom iných 5G zariadení, čo sme si vyskúšali na vlastnej koži. V tomto prípade však Telekom negarantuje kompatibilitu. Základnou podmienkou však je, aby zariadenie podporovalo 5G frekvenčné pásmo operátora a rovnako pripojenie musí softwarovo povoliť aj výrobca smartfónu.

Už ste vyskúšali 5G sieť Telekomu? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre