Huawei stráca na sile na trhu so smartfónmi. Rok 2020 bude pre nich náročným

Rok 2020 bude pre spoločnosť Huawei náročným. Podľa dostupných informácií, očakáva pokles predaja smartfónov o 20%.

Huawei
Zdroj: flickr.com (Andri Koolme) (CC BY 2.0)

Pre spoločnosť Huawei bol rok 2019 vcelku úspešný, a to aj napriek sankciám to strany americkej vlády. Podarilo sa im dokonca predať najviac telefónov v histórii spoločnosti, a to konkrétne až 240 miliónov. Za týmto úspechom bezpochyby stojí aj to, že spoločnosti sa podarilo predstaviť viacero úspešných modelov ešte pred vypuknutím ekonomického konfliktu s americkou vládou. V dôsledku tohto konfliktu, Huawei totiž nemôže využívať produkty a ani služby amerického pôvodu v produktoch predstavených po máji 2019. Podľa aktuálnych správ rok 2020 (zatiaľ) pre Huawei nevyzerá ružovo. Na tému upozorňuje portál androidauthority.com.

Zatiaľ čo v prípade hardvéru sa  podarilo spoločnosti Huawei elegantne obísť obmedzenia nahradením jednotlivých dodávateľov inými, tak v prípade softvéru je to problém. Obzvlášť v prípade služieb spoločnosti Google. Podľa aktuálne dostupných informácií, Huawei očakáva pokles predaja smartfónov o 20%, a to predovšetkým z dôvodu sankcií zo strany americkej vlády.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Huawei
Zdroj: VoSveteIT.sk

Pokles predaja zariadení má byť spôsobený primárne nižšími predajmi v Európe a na ďalších zahraničných trhoch. Táto správa, ako aj predpokladaný pokles predaja smartfónov nie je však žiadnym prekvapením. Ako sme vyššie už spomínali, tak v minulom roku sa podarilo spoločnosti certifikovať pred vypuknutím konfliktu s americkou vládou viacero smartfónov vrátane vlajkovej lode Huawei P30, resp. P30 Pro. Tiež boli certifikované aj cenovo dostupnejšie zariadenia, ako je napríklad P Smar 2019, Y9 Prime či Nova 5T a niekoľko ďalších Honor smartfónov.

Huawei odpovedá vlastnou platformou

Spoločnosť Huawei preto odpovedala na sankcie zo strany americkej vlády začatím budovania vlastnej mobilnej platformy Huawei Mobile Serivices, teda Mobilné služby Huawei, ktorými boli nahradené Mobilné služby Google. V súčasnosti tak v nových mobilných zariadeniach nenájdete žiadne aplikácie od spoločnosti Google, či ďalších amerických firiem (napríklad Facebook). Týka sa to dokonca aj obchodu Google Play, ktorý bol nahradený obchodom App Gallery od spoločnosti Huawei. Ten je podľa aktuálnych správ vo väčšine regiónov sveta 3. najväčším obchodom s aplikáciami a hrami.

Huawei App Gallery vs Google Play (1)
Zdroj: Vosveteit.sk

Bod zlomu je pred nami

Všetky oči technologického sveta sa budú pozerať na koniec tohto mesiaca, konkrétne na 26. marec, kedy má Huawei v pláne predstaviť nové vlajkové lode z produktovej línie P40, ktoré budú bez podpory Mobilných služieb Google. Taktiež nedávne spustenie predajov zariadení Mate 30 znamená pre Huawei veľký test.

Ceny Huawei P40 a P40 Pro boli prezradené. Nebudú tak lacnými, ako sa pôvodne predpokladalo

Otázkou teda je, či sa podarí spoločnosti Huawei presvedčiť ľudí ku kúpe smartfónu bez populárnych služieb Google a ďalších amerických spoločností. Okrem toho, ďalším kameňom úrazu pre spoločnosť môže byť aktuálne prebiehajúca kríza spojená so šírením  koronavírusu Covid-19, ktorý sa podpísal na zníženom záujme o smartfóny.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre