Google zavádza do prehliadača Chrome nový špeciálny režim

Google zaviedol do prehliadača Chrome nový režim „Hosť“, ktorý používateľovi obmedzuje oprávnenia. Vhodný je pre verejne dostupné počítače.

Google Chrome tmavý režim
Zdroj: Vosveteit.sk, Flickr.com (Jim Surkamp)

Posledné mesiace môžeme čítať o viacerých užitočných funkciách, na ktorých spoločnosť Google pracuje, resp. niektoré z nich už aj sprístupnila pre používateľov internetového prehliadača Google Chrome. Napríklad v druhej polovici februára sme mohli čítať o nových možnostiach správy hesiel a ich synchronizácie naprieč viacerými zariadeniami, kedy používateľ bude mať na výber, ktoré hesla chce, a ktoré nechce synchronizovať medzi svojimi zariadeniami. Ďalej sme mohli čítať o zavádzaní funkcie Live Caption, teda funkcia Živé titulky, ktorá v prípade videí, videohovorov a podobne, ponúkne automaticky generované titulky.

Režim hosťa

Najnovšie Google pridáva ďalšiu funkciu z kategórie užitočnejších. Google predstavil funkciu „Režim hosťa“. Ide o špeciálny režim prehliadania internetu, kedy používateľ nemôže meniť jednotlivé nastavenia prehliadača a zároveň nemá prístup do Vami prihlásených služieb. Google na svojich stránkach podpory funkciu popisuje týmito slovami:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„V režime pre hostí sa nebudú zobrazovať žiadne informácie o inom profile Chromu ani ich nebudete môcť zmeniť. Po jeho ukončení sa vaša aktivita prehliadania odstráni z počítača…“

Funkciu zapnete veľmi jednoducho. Kliknete si na ikonku svojho profilu a zvolíte režim „Hosť“. Následne sa Vám zobrazí nové okno s  textom:

„Stránky otvorené v tomto okne sa nezobrazia v histórii prehliadača. Po zavretí všetkých otvorených okien režimu hosťa nezanechajú na počítači žiadne ďalšie stopy, ako napríklad súbory cookie. Všetky stiahnuté súbory však zostanú zachované.“

Okrem toho, funkciu je možné prednastaviť tak, aby sa tento režim zapínal vždy pri otvorení internetového prehliadača. Vďaka tomu je táto funkcia vhodným riešením napríklad v prípade verejne dostupných počítačov, ktoré nájdeme napríklad  v herniach, knižniciach a podobne. Administrátor túto funkciu môže aktivovať nasledovnými krokmi:

  • Ukončite všetky spustené inštancie prehliadača Chrome.
  • Kliknite pravým tlačidlom myši na odkaz „Chrome“.
  • Vyberte vlastnosti.
  • Na koniec riadku „Cieľ:“ pridajte nasledujúci text:
  • exe –guest

Funkcia je aktuálne dostupná len v  počítačovej verzii internetového prehliadača Google Chrome.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre