Huawei má oči pre plač. Spoločnosť vypadla z rebríčku najpredávanejších výrobcov smartfónov. Takéto sú čísla!

Huawei v dôsledku sankcií vypadol z rebríčka 5 najpredávanejších výrobcov smartfónov. Takéto sú čísla za 1. kvartál 2021!

Huawei_smartfon
Zdroj: Huawei, Vosveteit.sk

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Huawei je pod enormným tlakom zo strany amerických úradov. Hoci nedávne finančné výsledky spoločnosti odhalili, že rok 2020 bol mierne lepším v porovnaní s rokom 2019, tak aj napriek tomu, spoločnosti nie je moc do reči. Dôvodom sú klesajúce predaje smartfónov. 

Huawei vypadol z rebríčku 5. najpredávanejších výrobcov smartfónov

Len niekoľko hodín dozadu analytická spoločnosť strategyanalytics zverejnila štatistiky predajov smartfónov za prvý kvartál tohto roka. Začnime najprv dobrou správou. Celkovo bolo na trh dodaných 340-miliónov smartfónov, čo je v porovnaní s rovnakým sledovaným obdobím minulého roka nárast o +24%. Okrem iného ide o najväčší nárast predajov smartfónov od roku 2015.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podľa analytikov môžeme týmto číslam vďačiť hlavne fenoménu technológie 5G, ktorá je hnacím motorom predajov. Okrem iného Strategy Analytics hovorí, že čínsky výrobcovia na trh dodali 94-miliónov smartfónov, čo je o +35% viac, ako tomu bolo v prvom kvartáli minulého roka. Dôvodom úspechu čínskych spoločností má byť agresívna cenová politika v kombinácii s účinným marketingom.

Dáta spoločnosti ďalej odhaľujú, že najväčší 5 výrobcovia smartfónov spolu pokryli 76% trhu. V porovnaní s minulým rokom, to je o +5% viac. Prejdime však k samotným číslam jednotlivých predajcov.

Spoločnosť Samsung celkovo dodala 77-miliónov smartfónov v prvom kvartáli tohto roka, zatiaľ čo v tom minulom, dodala „len“ 58-miliónov. Americkému Apple sa podarilo dodať celkovo 57-miliónov smartfónov, čo je o +44% viac, ako v rovnakom sledovanom období minulého roka. Tretím najväčším výrobcom sa stalo Xiaomi so 49-miliónmi dodaných smartfónov. Medziročne spoločnosť dodala o +80% zariadení viac. Štvrtým najpredávanejším výrobcom smartfónom na svete, sa stala spoločnosť OPPO, ktorá dodala na trh 38-miliónov zariadení, čo predstavuje medziročný nárast predajov o +68%. V tesnom závese nasleduje Vivo s 37-miliónmi dodaných smartfónov. Podrobné štatistiky si môžete pozrieť nižšie.

Trh so smartfonmi 1. kvartal 2021 najvacsi predajcovia
strategyanalytics

Ako ste mohli vyššie vidieť, tak spoločnosť Huawei oficiálne vypadla z rebríčku 5 najväčších výrobcov smartfónov pričom minulý rok, v tomto rebríčku skončila na 3. priečke. Po novom je zaradená v kolónke „ostatní“. V každom prípade, ide pre vás o prekvapivé výsledky, či ani nie?

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre